Smart TVs
Mi 43 Inch Full HD TV (E43K)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Screen Size | 43 Inches |
| Brand | CELLECOR |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 1080p |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Flat |
| Included Components | 1 Television, Battery, Stand, Voice Remote, Wall Mount Bracket google assistant |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 95.5D x 55.8W x 6.6H Centimeters |
₹14,735.00 ₹32,399.00
| Weight | 6 g |
|---|---|
| Dimensions | 95.5 × 55.8 × 6.6 cm |
| Brand | CELLECOR |
|---|---|
| Manufacturer | Ekkaa Electronics Industries Pvt Ltd, Sonipat, Haryana – 131028, Ekkaa Electronics Industries Pvt Ltd, Sonipat, Haryana – 131028 |
| Model | E43k |
| Model Name | E43k |
| Model Year | 2023 |
| Product Dimensions | 95.5 x 55.8 x 6.6 cm; 6.7 kg |
| Batteries | 2 AAA batteries required. (included) |
| Item model number | E43P |
| Operating System | Android |
| Hardware Interface | USB |
| Tuner Technology | ATSC |
| Resolution | 1080p |
| Special Features | Flat |
| Mounting Hardware | 1 Television, Battery, Stand, Voice Remote, Wall Mount Bracket google assistant |
| Number of items | 1 |
| Display Technology | LED |
| Standing screen display size | 43 Inches |
| Display Type | LED |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixel |
| Resolution | 1920×1080 Pixels |
| Audio input compatible with the item | HDMI, USB |
| Audio output mode | Surround |
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | Android |
| Speakers Maximum Output Power | 24 Watts |
| Wattage | 24 Watts |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery cell composition | Alkaline |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Total USB ports | 2 |
| Connector Type | Wi-Fi |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Manufacturer | Ekkaa Electronics Industries Pvt Ltd, Sonipat, Haryana – 131028 |
| Item Weight | 6 kg 700 g |











There are no reviews yet.