Speakers
ZEBRONICS BTM9801RUCF 2.0 Tower Speaker, 120 Watts, Touch Control, HDMI ARC, Coaxial in, Supports Bluetooth, AUX, USB, SD, Karaoke, Dual Wireless Mic, Powerful Bass
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
₹14,998.00 ₹22,999.00
| Weight | 14 g |
|---|---|
| Dimensions | 42.2 × 44 × 101.8 cm |
| Model Name | Zeb-BTM9801RUCF |
|---|---|
| Speaker Type | Tower |
| Special Feature | Wireless |
| Recommended Uses For Product | For Smartphones or Tablets |
| Compatible Devices | Smartphone |
| Net Quantity | 1 Count |
| Surround Sound Channel Configuration | 2.0 |
| Colour | black |
| Included Components | Antenna cable – 1 unit, Input Cable – 2 unit, Remote, Tower Speaker – 2 unit, Wireless Mic – 2 unit |
| Product Dimensions | 42.2D x 44W x 101.8H Centimeters |
| Item Weight | 14000 Grams |
| Is Waterproof | False |
| Warranty Type | Limited |
| Number of Items | 1 |
| Control Method | Remote |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Speaker Size | 25.4 Centimetres |
| Power Source | Corded Electric |
| Signal-to-Noise Ratio | 75 dB |
| Woofer Diameter | 25.4 Centimetres |
| Tweeter Diameter | 1 Inches |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Driver Size | 25.4 Centimetres |
| Style | Zeb-BTM9801RUCF |
| Manufacturer | Smith Road, Royapettah CHENNAI-600002, Zebronics India Private Limited |
| Model | Zeb-BTM9801RUCF |
| Item model number | Zeb-BTM9801RUCF |
| Special Features | Wireless |
| Speaker amplification type | Active |
| Wattage | 120 Watts |
| Batteries Required | No |
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited |
| Item Weight | 14 kg |














There are no reviews yet.