Speakers
ZEBRONICS BT9500 PRO Multi Connectivity Tower Speaker with 120W Output, Bluetooth V5.0, HDMI (ARC), Optical in, AUX, USB, FM, Dual Wireless Mics, 2 x 25.4cm Subwoofer, Powerful bass, Wooden Cabinet
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
₹15,999.00 ₹21,999.00
| Weight | 28 g |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 48 × 110 cm |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
|---|---|
| Material | Wood |
| Model Name | ZEB |
| Speaker Type | Tower |
| Special Feature | Bluetooth, Wireless |
| Recommended Uses For Product | For Smartphones or Tablets, For Televisions Tablets |
| Compatible Devices | Smartphone, Tablet |
| Net Quantity | 1 Count |
| Surround Sound Channel Configuration | 2.0 |
| Colour | black |
| Included Components | Input Cable- 1 unit, QR Code Guide- 1 unit, Remote, Tower speaker- 2 Unit, Wireless Mic- 2 unit |
| Product Dimensions | 43D x 48W x 110H Centimeters |
| Item Weight | 28000 Grams |
| Is Waterproof | false |
| Number of Items | 1 |
| Control Method | Remote |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Speaker Size | 25.4 Centimetres |
| Signal-to-Noise Ratio | 60 dB |
| Tweeter Diameter | 1 Inches |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Driver Size | 25.4 Centimetres |
| Subwoofer Connectivity Technology | Wireless |
| Style | ZEB-BT9500 PRO |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Manufacturer | Smith Road, Royapettah CHENNAI-600002, Zebronics India Private Limited |
| Item model number | ZEB-BT9500 PRO |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Wattage | 120 Watts |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | Zebronics India Private Limited |
| Item Weight | 28 kg |














There are no reviews yet.