Cabinet, Computer Accessories
FRONTECH IRIS Gaming Cabinet/Computer Case with HD Audio | ATX/Mini ATX Compatible with Glass Side Panel | 3 x 120mm RGB Fan, 1 x USB 3.0, 2 x USB 1.0 (FT 4356, Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Motherboard Compatibility | ATX, Mini ATX |
| Case Type | Tower |
| Recommended Uses For Product | Gaming |
| Colour | Black |
₹2,339.00 ₹4,000.00
| Weight | 3 g |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 21 × 45 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700673, Nuevotech Industries Private Limited |
| Model | FT-4356_RD |
| Model Name | IRIS |
| Product Dimensions | 40 x 21 x 45 cm; 3 kg |
| Item model number | FT-4356_RD |
| Compatible Devices | ATX, Mini ATX motherboards, 3.5-inch hard drives |
| Number of items | 1 |
| Batteries Required | No |
| Total USB ports | 3 |
| Material | Tempered Glass |
| Manufacturer | Nuevotech Industries Private Limited |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 3 kg |













There are no reviews yet.