Cabinet, Computer Accessories
Frontech Valour ATX Mid Tower Case | Tempered Glass Panels | 4 ARGB Fans | USB 3.0 & Type-C | White Gaming PC Cabinet(FT-4387)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Motherboard Compatibility | ATX |
| Case Type | Mid Tower |
| Recommended Uses For Product | Business, Gaming |
| Colour | White |
₹5,159.00 ₹8,500.00
| Weight | 4.8 g |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 22.8 × 49.5 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091, Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Series | Frontech VALOUR ATX Mid Tower Case |
| Colour | White |
| Item Height | 49.5 Centimeters |
| Item Width | 22.8 Centimeters |
| Product Dimensions | 43 x 22.8 x 49.5 cm; 4.8 kg |
| Item model number | FT-4387 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 4 kg 800 g |














There are no reviews yet.