Cabinet, Computer Accessories
FRONTECH Chance Premium Silver Series Cabinet/Computer Case with HD Audio | 2 LED Fan ATX/Mini ATX Compatible | Installed 1 x 80 mm Fan, 1 USB – 1.0| 3.0 | Ideal for Home/Office (FT 4335, Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Motherboard Compatibility | Micro ATX |
| Case Type | Desktop |
| Recommended Uses For Product | Business |
| Colour | Black |
Availability:
Out of stock
₹1,779.00 ₹2,700.00
Out of stock
| Weight | 2 g |
|---|---|
| Dimensions | 30.5 × 17 × 34.5 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700494, Frontech Private Limited |
| Model | FT-4335 |
| Model Name | CHANCE |
| Product Dimensions | 30.5 x 17 x 34.5 cm; 2 kg |
| Item model number | FT-4335 |
| Compatible Devices | Motherboards, Graphics Cards, 3.5-inch Hard Drives, Expansion Cards, Air Cooling Systems |
| Number of items | 1 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Total USB ports | 1 |
| Material | Metal |
| Manufacturer | Frontech Private Limited |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg |















There are no reviews yet.