Cabinet, Computer Accessories
FRONTECH ICON Silver Series Cabinet/Computer Case with HD Audio | ATX/Mini ATX Compatible | 2 Front USB – 2.0| Front Audio| Ideal for Home/Office (FT-4371, Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Motherboard Compatibility | ATX, Micro ATX |
| Case Type | Mini-Tower |
| Recommended Uses For Product | Home, Office |
| Colour | Black |
Availability:
Out of stock
₹999.00 ₹1,800.00
Out of stock
| Weight | 2.5 g |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 13 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Model | FT-4371 |
| Model Name | ICON |
| Product Dimensions | 15 x 8 x 13 cm; 2.5 kg |
| Item model number | FT-4371 |
| Compatible Devices | ATX motherboards, Mini ATX motherboards, standard PC components |
| Special Features | Tool-free Installation |
| Number of items | 1 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Material | Metal |
| Manufacturer | Frontech Private Limited |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg 500 g |













There are no reviews yet.