Cabinet, Computer Accessories
FRONTECH Prima Silver Series Cabinet/Computer Case with HD Audio | ATX/Mini ATX Compatible | 2 Front USB – 2.0 | Ideal for Home/Office/Gaming (FT-4276, Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Motherboard Compatibility | Micro ATX |
| Case Type | Tower |
| Recommended Uses For Product | Business |
| Colour | Black |
Availability:
Out of stock
₹999.00 ₹1,800.00
Out of stock
| Weight | 2.1 g |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 17 × 35 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700689, Nuevotech Industries Private Limited |
| Model | FT-4276 |
| Model Name | PRIMA |
| Product Dimensions | 29 x 17 x 35 cm; 2.1 kg |
| Item model number | FT-4276 |
| Compatible Devices | Motherboards (ATX/Mini ATX), Power Supply Units, Storage Drives, Expansion Cards, Cooling Systems |
| Special Features | Tool-Free Installation, Efficient Cooling |
| Number of items | 1 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Total USB ports | 2 |
| Material | Metal |
| Manufacturer | Nuevotech Industries Private Limited |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg 100 g |











There are no reviews yet.