Printers
Epson EcoTank Monochrome M2120 All-in-One InkTank WiFi Printer, Black
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Epson |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Printing Technology | Inkjet |
| Special Feature | Network-Ready |
| Colour | Black |
| Model Name | M2120 |
| Printer Output | Monochrome |
| Maximum Print Speed (Colour) | 15 ppm |
| Max Print speed Monochrome | 32 ppm |
| Item Weight | 6400 Grams |
Availability:
Out of stock
₹16,099.00 ₹19,399.00
Out of stock
| Weight | 6.4 g |
|---|---|
| Dimensions | 43.5 × 39 cm |
| Controller Type | iso |
|---|---|
| Maximum Media Size | 5.8 x 8.3 |
| Included Components | Printer, CD DVD Tray, Power Cable and USB Cable, Ink Bottles |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 1440×720 |
| Sheet Size | 21 x 29.7 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1440×720 |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 1440*720 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | Black |
| Additional Printer functions | Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Model Series | M2120 series |
| Specific Uses For Product | Home, Office, School |
| Printer Ink Type | Pigment |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD, Epson, Lima Technology Center, Lipa City, Batangas, 4217, Philippines |
| Form Factor | All-in-One |
| Item Height | 27 Centimeters |
| Item Width | 39 Centimeters |
| Product Dimensions | 43.5 x 39 x 27 cm; 6.4 kg |
| Item model number | M2120 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD |
| Country of Origin | Philippines |
| Item Weight | 6 kg 400 g |











There are no reviews yet.