Computer Accessories, Monitor
FRONTECH LED Monitor 24 inch (60.4 cm), 250 nits, 100Hz, Full HD 1920×1080, IPS Panel, HDMI, VGA, Built-in Speakers, Ultra Slim Bezel, 3 Years Warranty (MON-0089)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Screen Size | 24 Inches |
| Resolution | FHD 1080p |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Surface Description | Matte |
₹6,375.00 ₹16,000.00
| Weight | 5.5 g |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 0.78 × 54.2 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Frontech Private Limited |
| Model | MON-0089 |
| Model Name | Frontech Monitor |
| Product Dimensions | 39 x 0.78 x 54.2 cm; 5.5 kg |
| Item model number | MON-0089 |
| Hardware Interface | HDMI, VGA |
| Response Time | 8 Milliseconds |
| Resolution | FHD 1080p |
| Number of items | 1 |
| Display Technology | LED |
| Standing screen display size | 24 Inches |
| Display Type | LED |
| Colour Screen | Yes |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Image brightness | 250 Candela |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Batteries Required | No |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Connector Type | HDMI, USB Type C, VGA |
| Manufacturer | Frontech Private Limited |
| Item Weight | 5 kg 500 g |














There are no reviews yet.