Computer Accessories, Mouse
FRONTECH Transparent Wireless Mouse, Tri-Mode (2.4GHz + Bluetooth 5.0), 3200 DPI Adjustable, Type-C Rechargeable, Silent Click, LED Light, for Laptop/PC/Mac/iPad, 1-Year Warranty (MS-0076)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Colour | Light Blue |
| Connectivity Technology | USB |
| Special Feature | Bluetooth, LED Lights, Rechargeable, Transparent, Wireless |
| Movement Detection Technology | Optical |
Availability:
Out of stock
₹799.00 ₹2,200.00
Out of stock
| Weight | 73 g |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 60 × 38 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091, Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Series | Transparent Wireless Mouse |
| Colour | Light Blue |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 6 Centimeters |
| Product Dimensions | 9.9 x 6 x 0.1 cm; 75 g |
| Item model number | MS-0076 |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | Linux, Mac, PC |
| Operating System | Mac OS, Windows, iOS |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | 1 Unit Charging Cable, 1 Unit Mouse, 1 Unit USB Receiver |
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 75 g |













There are no reviews yet.