Uncategorized
Bajaj DX 4 1000-Watt Dry Iron | Light Weight Iron | 360 Degree Swivel Cord | Safety Thermal Fuse | Non-Stick Coated Sole Plate | 2-Yrs Warranty 【White】
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Bajaj |
| Special Feature | Thermal Fuse, 360 Degree Swivel Cord |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 28L x 2W Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Delicate fabrics, heavy materials, curtains, dress shirts |
₹800.00 ₹1,550.00
| Weight | 280 g |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 2 cm |
| Brand | Bajaj |
|---|---|
| Special Feature | Thermal Fuse, 360 Degree Swivel Cord |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 28L x 2W Centimeters |
| Recommended Uses For Product | Delicate fabrics, heavy materials, curtains, dress shirts |
| Item Weight | 780 Grams |
| Base Material | Aluminium |
| Manufacturer | Bajaj |
| Country of Origin | India |
| Item model number | DX 4 L/W |
| ASIN | B00MZOGTG8 |












There are no reviews yet.