CCTV
CP PLUS 1080 4 Channel HD DVR( CP -UVR-0401E1-IC2)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 4 ch. 1080P lite cosmic HD DVR / support upto 2.4MP IP Camera
- Auto adaptive HDCVI/AHD/TVI/CVBS signals / all channel 1080P lite real time recording
- H.264 dual-stream video compression / HDMI / VGA simultaneous video output
- Support 1 SATA HDD up to 6TB, 2 USB2.0 / mobile software: iCMOB, gCMOB
- CMS software:KVMS, KVMS pro
₹3,000.00 ₹4,600.00
| Weight | 550 g |
|---|---|
| Dimensions | 19.7 × 19.2 × 3.8 cm |
| Brand | CP PLUS |
|---|---|
| Manufacturer | Aditya Infotech LTd, A12 Sector 4 Noida, CP Plus |
| Model | CP-UVR-0401E1-ICS |
| Model Name | For any updates or enquiry contact me given number – 9031221921 |
| Product Dimensions | 19.7 x 19.2 x 3.8 cm; 550 g |
| Item model number | CP-UVR-0401E1-ICS |
| Memory Storage Capacity | 6 TB |
| Hard Drive Size | 6 TB |
| Resolution | 1080p |
| Compatible Devices | Camera |
| Special Features | Privacy |
| Mounting Hardware | DVR, Adaptor and Mouse |
| Number of items | 1 |
| Video Capture Resolution | 1080p |
| Video input | CVBS, AHD, TVI, HDCVI, IP |
| Power Source | Battery Powered |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Total USB ports | 2 |
| Connector Type | HDMI |
| Material | Metal |
| Maximum Operating Distance | 20 Feet |
| Manufacturer | CP Plus |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 550 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “CP PLUS 1080 4 Channel HD DVR( CP -UVR-0401E1-IC2)”
You may also like…
-
CCTV
CP PLUS 3MP Outdoor Bullet CCTV Camera | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | Motion & Human Detection | Night Vision 25M | Two-Way Audio | Built-in Siren | Mobile App Support | EZ-R31G
CCTVCP PLUS 3MP Outdoor Bullet CCTV Camera | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | Motion & Human Detection | Night Vision 25M | Two-Way Audio | Built-in Siren | Mobile App Support | EZ-R31G
Recommended Uses For Product Outdoor Security Brand CP PLUS Model Name EZ-R31G Connectivity Technology Wireless Special Feature 2 Way Audio, Frame Rate, Motion Sensor, Night Vision, Noise Reduction Indoor/Outdoor Usage Outdoor Compatible Devices Desktop, Laptop, Smartphone, Tablet Power Source Corded Electric Connectivity Protocol Cellular Mounting Type Ceiling Mount SKU: EZ-R31G











There are no reviews yet.