Computer Accessories
NEXTRON NFORCE 512 512GB 2.5 SSD(Solid State Drive)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Digital Storage Capacity | 512 GB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Connectivity Technology | SATA |
| Brand | NEXTRON |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Compatible Devices | Laptop |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Hard Disk Size | 512 GB |
₹5,800.00 ₹6,500.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 0.7 cm |
-
Lightning-fast data access with rapid read and write speeds.
-
Improved system responsiveness and reduced loading times for applications and files.
-
Ample storage capacity to accommodate your files, documents, and multimedia content.
-
Low power consumption for improved energy efficiency and extended battery life.
-
Advanced data protection features, including error correction and wear-leveling algorithms.














There are no reviews yet.