Computer Accessories
ZEBRONICS ZEB-SD52 SSD 512GB
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- Faster performance, Smart & Silent operation
- 512GB, Ultra low power consumption
- Flash Interface QLC
- Sequential Read Speed 550MB/s Sequential Write Speed 480MB/s
₹5,800.00 ₹12,999.00
| Weight | 35 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 0.7 cm |
| Digital Storage Capacity | 512 GB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Connectivity Technology | SATA |
| Brand | ZEBRONICS |
| Special Feature | Backward Compatible |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Compatible Devices | Laptop |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Colour | Grey |











There are no reviews yet.