Keyboard, Mouse
ASUS Wireless Keyboard and Mouse Set CW101, Upto 1000 Adjustable DPI,2.4 GHz Nano Receiver, Gaming-Grade, Laser-Engraved keycaps, Near-Silent Operation, Compact & Light Weight Design (Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | ASUS |
| Colour | Black |
| Connectivity Technology | Wireless RF 2.4GHz |
| Special Feature | Portable |
| Compatible Devices | Laptop |
₹1,400.00 ₹2,499.00
- 10-million-click silent switches: Mouse buttons engineered for long life and ultra-quiet, sub-20 dB Operation
- 12 hot keys: Top-row keys control a varity of multimedia functions and enable fast shortcuts to various Windows functions and apps
- Adjustable DPI: Three accuracy levels, easily cycled via a smiple mouse-button shortcut combo
- Slim, lightweight design: Space -saving compact design allows for easy mobility, with the keyboard measuring just 2cm thick
- Battery-saving technology: Prolongs battery life, allowing for upto six months of keyboard use or a whole year for the mouse
| Weight | 640 g |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 12.55 × 2.6 cm |
| Brand Name | ASUS |
|---|---|
| Keyboard Description | Indoor |
| Antenna Location | Business and Studying purpose |
| Manufacturer | ASUS, Dongguan Intech Electronics Corp. 1&2 Floor, Building A, No.9, Longcheng Street, Xiekeng Village, Qingxi Town, Dongguan City, Guangdong Province, China |
| Unit Count | 1 Count |
| Model Number | CW101 |
| Manufacturer Part Number | 90XB08N0-BKM000 |
| Item Type Name | Keyboard and Mouse Set |
| Warranty Description | 1 Year Carry-in hardware warranty provided by the manufacturer from date of purchase |











There are no reviews yet.