Printers, Printers & Ink
Epson M2110 Monochrome All-in-One InkTank Printer, Black, Medium
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
₹17,299.00 ₹19,399.00
-
Printers & Ink
003 Original Ink Compatible for Epson L3110, L3150, L3250, L3252 L3115, L3116, L3101, L3210, L3215, L3216, L3151, L3152, L3156, L5190 Printer (003 OG Ink Set)
-43%
Printers & Ink003 Original Ink Compatible for Epson L3110, L3150, L3250, L3252 L3115, L3116, L3101, L3210, L3215, L3216, L3151, L3152, L3156, L5190 Printer (003 OG Ink Set)
Model Name 003 OG Ink Compatible Set Ink Colour Black, Cyan, Yellow, Magenta Page Yield 6000 Compatible Devices Printer Special Feature high quality Compatibility Options Compatible Colour CMYK Ink Base Water Compatible Printer Models 003 Model Printer : L3100, L3101, L3108, L3110,, L3116, L3118, L3119, L3150, L3151, L3152, L3156, L3158, L4150, L4158, L4160, L4168,, L5190, L6160, L6161, L6168, L6170, L6171,, L6190m L6191, L6198, L1110, L6178, L3115 , L3111 SKU: 003 OG Ink Compatible Set
₹19,199.00 for 3 item(s)
| Weight | 6450 g |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 43.5 × 39 cm |
| Product Dimensions | 27D x 43.5W x 39H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | iso |
| Maximum Media Size | 5.8 x 8.3 |
| Included Components | Printer, CD DVD Tray, Power Cable and USB Cable, Ink Bottles |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Copy Speed (Black and White) | 32 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 1440×720 |
| Sheet Size | 21 x 29.7 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1440*720 |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 1440×720 dpi |
| Max copy resolution black-white | 1440*720 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | Black |
| Additional Printer functions | Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Printer Ink Type | InkTank |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD, EPSON Precision , (Philippines) INC., LIPA Plant |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | M2110 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD |
| Item Weight | 6 kg 450 g |















There are no reviews yet.