Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 524 Multi-function Color Ink-Efficient Printer (Ink Bottle, 4 Ink Bottles Included)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | HP |
| Connectivity Technology | USB |
| Printing Technology | Inkjet |
| Special Feature | Borderless Printing |
| Colour | Black |
| Model Name | HP Smart Tank 524 |
| Printer Output | Colour |
| Maximum Print Speed (Colour) | 24 ppm |
| Max Print speed Monochrome | 30 ppm |
| Item Weight | 5030 Grams |
₹10,999.00 ₹15,528.00
-
Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 524 Multi-function Color Ink-Efficient Printer (Ink Bottle, 4 Ink Bottles Included)
-29%
Printers, Printers & InkHP Smart Tank 524 Multi-function Color Ink-Efficient Printer (Ink Bottle, 4 Ink Bottles Included)
Brand HP Connectivity Technology USB Printing Technology Inkjet Special Feature Borderless Printing Colour Black Model Name HP Smart Tank 524 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 24 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 5030 Grams SKU: Smart Tank 524
₹11,839.00 for 3 item(s)
| Weight | 5.03 g |
|---|---|
| Dimensions | 36.2 × 44 × 15.7 cm |
| Product Dimensions | 58.1D x 43.4W x 25.9H Centimeters |
|---|---|
| Maximum Media Size | 22 X 34 Inch |
| Included Components | Ink Bottles |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Sheetfed |
| Max Input Sheet Capacity | 100 |
| Maximum Colour Print Resolution | 1200 Dots Per Inch |
| Sheet Size | 8.5 x 11 |
| Warranty Type | Extended |
| Colour Depth | 24 Bits |
| Dual-sided printing | Yes |
| Max copy resolution colour | 1200 dots_per_inch |
| Max copy resolution black-white | 1200 dots_per_inch |
| Duplex | Manual |
| Ink Colour | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Additional Printer functions | All In One, Copy, Scan |
| Output sheet capacity | 30.0 |
| Number of Trays | 2 |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | 524 |
| Specific Uses For Product | Home, Office, School |
| UPC | 198122275991 |
| Printer Ink Type | ink bottles |
| Manufacturer | HP, HP, Cal-Comp Electronics (Thailand) Public Co., Ltd. 138 Moo 4, Phechkasem Road., Sapang, Kaow Yoi, Petchaburi 76140, Thailand. |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | 5D174A |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 5 kg 30 g |
















There are no reviews yet.