CCTV
CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1]
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Compatible Devices | IP Camera |
| Product Dimensions | 23.3L x 4.8W x 26H Centimeters |
| Brand | CP PLUS |
| Hard Disk Size | 8 TB |
₹4,200.00 ₹5,800.00
- 4 Channel 8MP NVR
- Advanced H.265 Compression
- 80Mbps High Bandwidth
- Up to 8TB Storage
- HDMI/VGA & Mobile Viewing
| Weight | 850 g |
|---|---|
| Dimensions | 23.3 × 4.8 × 26 cm |
| Model Number | CP-UNR-104F1 |
|---|---|
| Brand Name | CP PLUS |
| Manufacturer | Aditya Infotech Limited 8800952952, CP PLUS |
| Manufacturer Part Number | CP-UNR-104F1 |
| Item Type Name | CP PLUS 4CH NVR |
| Built-In Media | Main unit |
| Packer Contact Information | Om Technocraft |
| Manufacturer Contact Information | Aditya Infotech Limited 8800952952 |
| Warranty Description | 1 Years manufacturer warranty |
| Country of Origin | India |
| Unit Count | 1 Count |


![CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1]](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2026/05/31E3ZpWjxML-2.jpg?fit=1500%2C1500&ssl=1)
![CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1] - Image 3](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2026/05/61eRFuoXk0L._SL1500_.jpg?fit=1500%2C1500&ssl=1)
![CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1] - Image 4](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2026/05/61FLpv6xjL._SL1500_.jpg?fit=1500%2C1500&ssl=1)
![CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1] - Image 5](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2026/05/61HEliJJZL._SL1500_.jpg?fit=1500%2C1500&ssl=1)
![CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1] - Image 6](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2026/05/61INE6FkaDL._SL1500_.jpg?fit=1500%2C1500&ssl=1)
![CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1] - Image 7](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2026/05/71tzxJMsbaL._SL1500_.jpg?fit=1500%2C1500&ssl=1)





There are no reviews yet.