CCTV
CP PLUS 4MP Quad HD Wi-Fi CCTV Camera for Outdoor | 360° Pan & Tilt | Full-Color Night Vision | CTC Cyber Secure Tech | Smart Detection Suite | View & Talk | OK Google | Cloud Recording | CP-Z45Q
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 4MP Wi-Fi CCTV Camera for Home Outdoor Use – This 4MP Full HD outdoor Wi-Fi CCTV camera delivers crystal-clear video quality, perfect for securing gardens, gates, farmhouses, and commercial premises.
- 360° Pan & Tilt Wireless Camera for Wider Coverage – Enjoy motorized 360° pan and 96° tilt movement that eliminates blind spots, reducing the need for multiple cameras around your outdoor space.
- CTC Cyber Secure Tech for Safer Outdoor Surveillance – This outdoor Wi-Fi CCTV camera uses secure boot, end-to-end data encryption, and anti-tamper firmware to keep your footage protected from hacking, leaks, and unauthorized remote access.
- Smart Motion Detection, Human Detection & Alerts – Receive instant alert notifications on your smartphone whenever movement or human activity is detected, helping protect your family and property in real time.
- Full Color Night Vision + Powerful IR LEDs – Get bright, full-color video at night using 12 white LEDs (8–10m range) along with IR LEDs (15m range) for clearer details in low-light conditions. Ideal for 24×7 surveillance.
- Two-Way Audio Security Camera with Built-in Mic & Speaker – Talk and listen remotely through the camera using your phone — great for visitors, kids, pets, or warding off unwanted activity.
- Built-in Security Siren for Intruder Deterrence – Trigger the powerful integrated siren during suspicious activity to scare away intruders and enhance outdoor CCTV safety.
₹3,300.00 ₹4,300.00
| Weight | 526 g |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 10 × 14.5 cm |
| Mounting Type | Wall Mount |
|---|---|
| Video Capture Resolution | 1440p |
| Colour | White |
| Number of Items | 4 |
| Included Components | Camera, Adaptor, User manual QR card, and Screws packet |
| Wireless Communication Technology | Wi-Fi |
| Form Factor | Dome |
| Viewing Angle | 108 Degrees |
| Night Vision Range | 15 Metres |
| Frame Rate | 20 frames per second |
| Material | Plastic |
| Voltage | 5 Volts (DC) |
| Wattage | 5 Watts |
| Item dimensions L x W x H | 15.5 x 10 x 14.5 Centimeters |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Batteries Required? | No |
| Flash Memory Type | Micro SD |
| Item Weight | 526 Grams |
| Video encoding | H.265 |
| Shape | Dome |
| Low light technology | Night Color |
| Zoom Type | Digital Zoom |
| Alert Type | Audio and Motion |
| Room Type | Laundry Room, Office |
| Light Source Type | Infrared |
| Video Capture Format | MP4 |
| Specific Uses For Product | 360 Degree Coverage, Surveillance |
| Net Quantity | 1.0 Count |
| Photo Sensor Technology | CMOS |
| Control Method | App |
| Number of IR LEDs | 12 |
| Manufacturer | CP PLUS |
| Country of Origin | India |
| Item model number | CP-Z45Q |
| Product Dimensions | 15.5 x 10 x 14.5 cm; 526 g |
| ASIN | B0FNMKMBKG |
Based on 0 reviews
Be the first to review “CP PLUS 4MP Quad HD Wi-Fi CCTV Camera for Outdoor | 360° Pan & Tilt | Full-Color Night Vision | CTC Cyber Secure Tech | Smart Detection Suite | View & Talk | OK Google | Cloud Recording | CP-Z45Q”
You may also like…
-
CCTV
CP PLUS 4MP WI-FI Full Color Outdoor Smart Security Camera | CTC Technology|360˚with Pan & Tilt |Two Way Talk| Human Detection | Night Vision | Supports SD Card (Up to 128 GB) |Alexa & Google- CP-Z43Q
-23%
CCTVCP PLUS 4MP WI-FI Full Color Outdoor Smart Security Camera | CTC Technology|360˚with Pan & Tilt |Two Way Talk| Human Detection | Night Vision | Supports SD Card (Up to 128 GB) |Alexa & Google- CP-Z43Q
- 4 MP Camera for vivid video – Enjoy an enhanced picture quality with a vivid clear video feed.
- 360° View – Keep an eye on every corner with the camera’s 360° view capability, ensuring comprehensive surveillance coverage for enhanced security.
- Built-in Mic and Speaker – Camera has inbuilt mic and speaker, remotely from network one can talk to camera location with any person.
- Motion Alert – Motion Alert technology allows you to get immediate alerts as soon a single motion is detected in the scene
- Smart Color Night Vision – In-built LED lights get triggered automatically whenever motion is detected to capture full- color pictures even in the dark.
- Wi-Fi Ntwrok compalsoty for installation this CCTV Camera.
- Note :- Memory card and Installation Not Included. Warranty – 2 Years
SKU: CP-Z43Q -
CCTV
CP PLUS 3MP Outdoor CCTV Camera for Home | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | CTC Cyber Secure Tech | Human Detection | Motion Alerts | IR Night Vision 30M | SD Card Recording | EZ-S35T
-19%
CCTVCP PLUS 3MP Outdoor CCTV Camera for Home | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | CTC Cyber Secure Tech | Human Detection | Motion Alerts | IR Night Vision 30M | SD Card Recording | EZ-S35T
Recommended Uses For Product Outdoor Security Brand CP PLUS Model Name Ezykam Connectivity Technology Wireless Special Feature 2 Way Audio, Frame Rate, Motion Sensor, Night Vision, Noise Reduction Indoor/Outdoor Usage Outdoor Compatible Devices Smartphone Power Source Corded Electric Connectivity Protocol Cellular Controller Type Android SKU: EZ-S35T











![CP Plus 4Ch. Network Video Recorder, Max 80Mbps Network Bandwidth, Instastream/H.265/Smart H.264+, Up to 8MP Resolution, Support 1 SATA HDDs up to 8TB, 2 USB Ports(USB2.0) [CP-UNR-104F1]](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2026/05/31E3ZpWjxML-2.jpg?resize=300%2C300&ssl=1)


There are no reviews yet.