Printers, Printers & Ink
Epson Ecotank L3256 Wi-Fi Multifunction Inktank Colour Printer, White
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Epson |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Printing Technology | Inkjet |
| Special Feature | Auto-Duplex |
| Colour | White |
| Model Name | L3256 |
| Printer Output | Colour |
| Maximum Print Speed (Colour) | 15 ppm |
| Max Print speed Monochrome | 33 ppm |
| Item Weight | 5600 Grams |
Availability:
Out of stock
₹15,000.00 ₹17,999.00
Out of stock
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Dimensions | 43.8 × 40.5 × 24.4 cm |
| Controller Type | Android, iOS |
|---|---|
| Maximum Media Size | 5.8 x 8.3 |
| Included Components | Printer, CD DVD Tray, Power Cable and USB Cable, Ink Bottles |
| Print media | Labels |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 100 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 33 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 5760 x 1440 |
| Sheet Size | 21 x 29.7 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 5760 x 1440 |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 5760 x 1440 |
| Max copy resolution black-white | 5760 x 1440 |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | Magenta, Cyan, Black, Yellow |
| Additional Printer functions | Copy, Fax, Scan |
| Control Method | App |
| Printer Ink Type | liquid |
| Manufacturer | EPSON Precision , (Philippines) INC., LIPA Plant, Epson |
| Form Factor | All-in-One |
| Item Height | 24.4 Centimeters |
| Item Width | 40.8 Centimeters |
| Product Dimensions | 43.5 x 40.8 x 24.4 cm; 5.6 kg |
| Item model number | L3256 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | Epson |
| Item Weight | 5 kg 600 g |












There are no reviews yet.