Printers, Printers & Ink
Brother HL-L2321D Automatic Duplex Monochrome Laser Printer with 30 Pages Per Minute Print Speed (Best in The Category), 8 MB Memory, Large 250 Sheet Paper Tray, USB Connectivity, Black
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Brother |
| Connectivity Technology | USB |
| Printing Technology | Laser |
| Special Feature | Single Function |
| Colour | Black |
| Model Name | HL-L2321D |
| Printer Output | Monochrome |
| Maximum Print Speed (Colour) | 30 ppm |
| Max Print speed Monochrome | 30 ppm |
| Item Weight | 6800 Grams |
Availability:
Out of stock
₹12,000.00 ₹13,090.00
Out of stock
-
Printers, Printers & Ink
Brother HL-L2321D Automatic Duplex Monochrome Laser Printer with 30 Pages Per Minute Print Speed (Best in The Category), 8 MB Memory, Large 250 Sheet Paper Tray, USB Connectivity, Black
-8%
Printers, Printers & InkBrother HL-L2321D Automatic Duplex Monochrome Laser Printer with 30 Pages Per Minute Print Speed (Best in The Category), 8 MB Memory, Large 250 Sheet Paper Tray, USB Connectivity, Black
Brand Brother Connectivity Technology USB Printing Technology Laser Special Feature Single Function Colour Black Model Name HL-L2321D Printer Output Monochrome Maximum Print Speed (Colour) 30 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 6800 Grams SKU: HL-L2321D -
Printers & Ink
Brother BT5000C Ink Bottle (Cyan)
Model Name BT5000C Brand Brother Ink Colour Cyan Page Yield 5000 Compatible Devices Printer Special Feature High Quality Compatibility Options Compatible Colour Cyan Ink Base Water Compatible Printer Models dcp t300, dcp t310, dcp t500w, dcp t510w, dcp t700w, dcp t710w, mfc t800w, mfc t910dw SKU: BT5000C
₹12,630.00 for 3 item(s)
| Weight | 6 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14.2 × 7.2 cm |
| Product Dimensions | 14D x 14.2W x 7.2H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | application |
| Maximum Media Size | A4, Letter, A5, A5 (Long Edge), A6, Executive , Legal, Folio |
| Included Components | 1 Printer, 1 CD ROM (Driver), Power Cable and USB Connect Cable |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Not relevant for this product |
| Max Input Sheet Capacity | 250 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 30 ppm |
| Compatible Devices | PC |
| Maximum Colour Print Resolution | 30 ppm |
| Sheet Size | A4,Letter,A5,A5 (Long Edge),A6,Executive,Legal,Folio |
| Maximum Black and White Print Resolution | 600 dpi × 600 dpi, HQ1200 (2400dpi × 600 dpi) quality Pixels |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | Yes |
| Wattage | 60 Watt Hours |
| Max copy resolution black-white | 600 dpi × 600 dpi, HQ1200 (2400dpi × 600 dpi) quality pixels |
| Duplex | Automatic |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | Black |
| Additional Printer functions | Print Only |
| Control Method | App |
| Compatible cartridge | TN-2365 Standard Toner |
| Output sheet capacity | 250 |
| Number of Trays | 1 |
| Model Series | HL-L |
| Specific Uses For Product | Home, Office |
| Printer Ink Type | Toner Ink |
| Supported Media Sizes | A4, A5, A6 |
| Manufacturer | BROTHER INDUSTRIES (VIETNAM) LTD. Phuc Dien Industrial Zone Cam Phuc Commune, Cam Giang District Hai Duong Province, Vietnam – 174700, Brother |
| Form Factor | Print Only |
| Item model number | HL-2321D |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Operating System | linux,mac |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | Brother |
| Country of Origin | Vietnam |
| Item Weight | 6 kg 800 g |

















There are no reviews yet.