Printers, Printers & Ink
Epson Ecotank L3266 A4 Wi-Fi, Colour All-in-One Ink Tank Printer-C11CJ66512, White
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Epson |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Printing Technology | Inkjet |
| Special Feature | Auto-Duplex, Borderless Printing, Display Screen |
| Colour | White |
| Model Name | L3266 |
| Printer Output | Colour |
| Maximum Print Speed (Colour) | 15 ppm |
| Max Print speed Monochrome | 33 ppm |
| Item Weight | 3900 Grams |
Availability:
Out of stock
₹14,499.00 ₹18,990.00
Out of stock
| Weight | 3 g |
|---|---|
| Dimensions | 34.7 × 37.5 × 17.9 cm |
| Product Dimensions | 34.7D x 37.5W x 17.9H Centimeters |
|---|---|
| Maximum Media Size | 8.5 x 11 inch |
| Included Components | 1095, Ink Bottles, Shelf Life, YES |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 100 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 33 ppm |
| Maximum Colour Print Resolution | 5760 x 1440 dpi Dots Per Inch |
| Sheet Size | 8.5 x 11, 5 x 7, 11 x 17 |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | Yes |
| Max copy resolution colour | 5760 x 1440 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | Black |
| Additional Printer functions | All In One |
| Model Series | Ecotank |
| Specific Uses For Product | Enterprise, Home, Office |
| Printer Ink Type | Pigment |
| Supported Media Sizes | 5 x 7 inches, Letter (8.5 x 11 inches), Tabloid (11 x 17 inches) |
| Manufacturer | EPSON Precision , (Philippines) INC., LIPA Plant, Epson India Pvt Ltd |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | L3266 |
| Manufacturer | Epson India Pvt Ltd |
| Country of Origin | Philippines |
| Item Weight | 3 kg 900 g |









There are no reviews yet.