Printers
Epson EcoTank L15150 Print, Scan, Copy, Fax, ADF, Auto Duplex,WiFi,Network A3 Printer, Black, Medium
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Epson |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Printing Technology | Inkjet |
| Special Feature | Auto-Duplex |
| Colour | Black |
| Model Name | L15150 |
| Printer Output | Colour |
| Maximum Print Speed (Colour) | 25 ppm |
| Max Print speed Monochrome | 32 ppm |
| Item Weight | 24600 Grams |
Availability:
Out of stock
₹76,499.00 ₹110,000.00
Out of stock
| Weight | 24 g |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 56.1 × 44 cm |
| Controller Type | iso |
|---|---|
| Maximum Media Size | 11.7 x 16.5 |
| Included Components | Printer, CD DVD Tray, Power Cable and USB Cable, Ink Bottles |
| Print media | High-resolution paper |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 999 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 32 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 4800×1200 |
| Sheet Size | 29.7 x 42 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 4800×1200 dpi |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 4800×1200 |
| Max copy resolution black-white | 4800×1200 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB |
| Printer resolution BW vert max | 47.2 Centimeters |
| Ink Colour | Magenta, Cyan, Black, Yellow |
| Additional Printer functions | Copy, Fax, Scan |
| Control Method | Remote |
| Model Series | Epson EcoTank |
| Printer Ink Type | Liquid Ink |
| Supported Media Sizes | A3, A4, A5, A6, B5, C6 |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD, EPSON Precision , (Philippines) INC., LIPA Plant |
| Form Factor | All-in-One |
| Item Height | 44 Centimeters |
| Item Width | 56.1 Centimeters |
| Product Dimensions | 59 x 56.1 x 44 cm; 24.6 kg |
| Item model number | L15150 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | EPSON INDIA PVT LTD |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 24 kg 600 g |










There are no reviews yet.