Printers, Printers & Ink
HP DeskJet 2332 All-in-One Printer, Print, Copy, Scan, Hi-Speed USB 2.0, Up to 7.5/5.5 ppm (Black/Color), 60-Sheet Input Tray, 25-Sheet Output Tray, 1000-page Duty Cycle, Color, 7WN44D
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 【All-in-One printer】This HP DeskJet printer offers an all-in-one solution for families – print, copy, scan. Enjoy vibrant prints and sharp scans via the flatbed scanner.
- 【Seamless connectivity】Get faster and more reliable connection Hi-Speed USB 2.0 for streamlined, effortless, and uninterrupted printing that is convenient for all.
- 【Quality prints】Ensure exceptional daily photos and documents with HP 805 Setup Black and Tri-color Cartridges. Yields up to 120 pages in black and 75 pages in color.
- 【Warranty and support】Get 1-year limited hardware warranty and print with ultimate peace of mind. Reach out to our 12×7 voice support or 24×7 chat support for quick assistance.
- 【Fast printing】Print your kid’s homework without delays with swift printing speeds up to 7.5 ppm (black) and 5.5 ppm (color) ensuring efficient and timely completion of tasks.
- 【Input and output】Simplify your printing processes with a printer that supports A4, B5, A6, and DL envelope standard media sizes, up to 60-sheet input, and 25-sheet output capacity.
- 【Easy-to-use interface】Breeze through tasks and enhance efficiency with 2 LED indicator lights and 5 control panel buttons (Cancel, Resume, Color Copy, Mono Copy, and Power).
Availability:
Out of stock
₹4,300.00 ₹5,716.00
Out of stock
| Weight | 4220 g |
|---|---|
| Dimensions | 35.4 × 47.5 × 19.1 cm |
| Product Dimensions | 35.4D x 47.5W x 19.1H Centimeters |
|---|---|
| Maximum Media Size | A4 |
| Included Components | Inkjet Printer 1N,(Black Ink Cartridge 1N,Color Ink Cartridge 1N,Power Cord 1N,USB Cable 1N,User Manual 4N) |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed, Photo |
| Max Input Sheet Capacity | 60 |
| Compatible Devices | Printer |
| Maximum Colour Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Sheet Size | 8.7 X 11.69 Inches |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1200 x 1200 |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | No |
| Wattage | 1.83 Watts |
| Max copy resolution colour | 1200 x 1200 dpi |
| Max copy resolution black-white | 1200 x 1200 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Ink Colour | Black; Cyan; Magenta; Yellow |
| Additional Printer functions | All In One |
| Control Method | App |
| Output sheet capacity | 25.0 |
| Number of Trays | 2 |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | Deskjet |
| Specific Uses For Product | Ideal for everyday home and student use, including printing, copying, and scanning documents and photos. |
| UPC | 194721098238 |
| Printer Ink Type | Ink |
| Manufacturer | Cal-Comp Optical Electronics YUEYANG Co., HP |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | 2332 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | Cal-Comp Optical Electronics YUEYANG Co. |
| Item Weight | 4 kg 220 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP DeskJet 2332 All-in-One Printer, Print, Copy, Scan, Hi-Speed USB 2.0, Up to 7.5/5.5 ppm (Black/Color), 60-Sheet Input Tray, 25-Sheet Output Tray, 1000-page Duty Cycle, Color, 7WN44D”
You may also like…
-
Computer Accessories, Mouse
HP S500 WIRELESS MOUSE Wireless Ambidextrous Optical Mouse (2.4GHz Wireless, Black)
-45%
Computer Accessories, MouseHP S500 WIRELESS MOUSE Wireless Ambidextrous Optical Mouse (2.4GHz Wireless, Black)
Model Name - S500
System Requirements - WINDOWS 7 AND ABOVE
Technology Used - 2.4GHz Wireless Connection
Form Factor - Ambidextrous
Sales Package - 1 MOUSE
Adjustable Weight - No
Compatible Devices - Laptop, Desktop
Color - Black
Part Number - 7YA11PA#ACJ
Connectivity And Power FeaturesWireless Frequency - 2.4 GHz
Effective Range - 10 m
Battery Life - 11680 hrs
Number of Batteries - 1
Power Source - 1 AA battery
Battery Type - AA Battery
Surface Tracking - Yes
Bluetooth - Yes
WarrantyDomestic Warranty - 3 Year
International Warranty - 1 Year
Warranty Service Type - Replacement (AT SERVICE CENTER)
Warranty Summary - 3 Year Manufacturer Warranty
Covered in Warranty - Manufacturing Defects
Not Covered in Warranty - Physical Damage
SKU: 7YA11PA#ACJ -
Laptops, Laptops & Computers
Asus E1504FA-BQ2414WS AMD Ryzen 5 7520U 15.6″ Notebook Laptop (16GB/512GB SSD/Windows 11/Mixed Black/1.6 Kg)
-16%
Laptops, Laptops & ComputersAsus E1504FA-BQ2414WS AMD Ryzen 5 7520U 15.6″ Notebook Laptop (16GB/512GB SSD/Windows 11/Mixed Black/1.6 Kg)
Feature Details Model E1504FA-BQ2414WS Processor AMD Ryzen 5 7520U RAM 16GB RAM Storage 512GB SSD Display 15.6″ Full HD Display Graphics AMD Radeon Graphics Operating System Windows 11 Color Mixed Black Weight 1.6 Kg Design Thin & Light Laptop Warranty 1 Year Manufacturer Warranty SKU: E1504FA -
Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 524 Multi-function Color Ink-Efficient Printer (Ink Bottle, 4 Ink Bottles Included)
-29%
Printers, Printers & InkHP Smart Tank 524 Multi-function Color Ink-Efficient Printer (Ink Bottle, 4 Ink Bottles Included)
Brand HP Connectivity Technology USB Printing Technology Inkjet Special Feature Borderless Printing Colour Black Model Name HP Smart Tank 524 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 24 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 5030 Grams SKU: Smart Tank 524












There are no reviews yet.