Printers
Epson Ecotank L15180 A3 Wi-Fi Black And White And Colored Duplex Multi-Function Ink Tank Printer
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Epson |
| Connectivity Technology | Ethernet, Wi-Fi |
| Printing Technology | Inkjet |
| Colour | Black |
| Model Name | L15180 |
| Printer Output | Colour |
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | A3, A3+ |
| Print media | Labels |
| Scanner Type | Flatbed |
Availability:
Out of stock
₹98,000.00 ₹98,870.00
Out of stock
| Weight | 10.28 g |
|---|---|
| Dimensions | 51.5 × 50 × 35 cm |
| Compatible Devices | Smartphones |
|---|---|
| Sheet Size | A3 |
| Colour Depth | 24 bpp |
| Dual-sided printing | Yes |
| Duplex | Automatic |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Ink Colour | Black |
| Additional Printer functions | Scan |
| Control Method | Touch |
| Model Series | L15180 |
| Specific Uses For Product | Office |
| Printer Ink Type | Pigment |
| Item Height | 35 Centimeters |
| Item Width | 50 Centimeters |
| Standing screen display size | 4.3 Inches |
| Product Dimensions | 51.5 x 50 x 35 cm; 10.28 kg |
| Item model number | L15180 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Item Weight | 10 kg 300 g |










There are no reviews yet.