Printers
Epson Ecotank Monochrome M3170 All-in-One Duplex Wi-Fi Inktank Printer, White
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Epson |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Printing Technology | Inkjet |
| Special Feature | Network-Ready |
| Colour | white |
| Model Name | Epson M3170 |
| Printer Output | Monochrome |
| Maximum Print Speed (Colour) | 0.02 |
| Max Print speed Monochrome | 0.02 ppm |
| Item Weight | 3000 Grams |
Availability:
Out of stock
₹26,499.00 ₹29,999.00
Out of stock
| Weight | 3 g |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 47 × 23 cm |
| Product Dimensions | 40D x 47W x 23H Centimeters |
|---|---|
| Maximum Media Size | 34 X 44 Inch |
| Included Components | Toner Cartridges |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Copy Speed (Black and White) | 0.02 ppm |
| Sheet Size | A4, A5, A6, B5, C6, DL |
| Dual-sided printing | Yes |
| Duplex | Automatic |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Ink Colour | black |
| Additional Printer functions | All In One |
| Model Series | M3170 |
| Printer Ink Type | Pigment Ink |
| Manufacturer | Canon, Epson |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | M3170 |
| Manufacturer | Epson |
| Item Weight | 3 kg |










There are no reviews yet.