Computer Accessories, Monitor
FRONTECH 27-Inch (68.58 cm) Curved Gaming LED Monitor | Full HD 1080p | 120Hz Refresh Rate | RGB Lights | HDMI & VGA Dual Input | Wall Mountable | 3 Years Warranty (MON-0053A)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Screen Size | 27 Inches |
| Resolution | FHD 1080p |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 1 Milliseconds |
₹10,500.00 ₹20,000.00
| Weight | 4.12 g |
|---|---|
| Dimensions | 69 × 45.2 × 15 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091, Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Series | LED Monitor |
| Colour | Black |
| Item Height | 45.2 Centimeters |
| Item Width | 15 Centimeters |
| Standing screen display size | 27 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Product Dimensions | 69 x 15 x 45.2 cm; 4.12 kg |
| Item model number | MON-0053A |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Included Components | 1 Unit Manual, 1 Unit Monitor, 1 Unit Monitor base stand, 1 Unit Monitor base support, 1 Unit Power Adapter, 1 Unit Signal Cable |
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Item Weight | 4 kg 120 g |














There are no reviews yet.