Uncategorized
FRONTECH Fire Wired Gaming Pad with USB Type-C | Dual Vibration Motors | RGB Lighting |Trigger Button|Compatible with PS3, PC & Android TV (GP-0001, Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Model Name | Wired |
| Compatible Devices | PC, Windows |
| Controller Type | Gamepad |
| Connectivity Technology | USB C |
₹1,239.00 ₹2,500.00
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 11.5 × 6.8 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Frontech Private Limited |
| Series | Wired |
| Colour | Black |
| Item Height | 6.8 Centimeters |
| Item Width | 11.5 Centimeters |
| Product Dimensions | 16 x 11.5 x 6.8 cm; 250 g |
| Item model number | GP-0001 |
| Power Source | USB Powered |
| Hardware Platform | Android, PC, PlayStation 3 |
| Operating System | Windows 10 |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | 1 Unit Gaming Pad, 1 Unit Manual |
| Manufacturer | Frontech Private Limited |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 250 g |














There are no reviews yet.