Cabinet, Computer Accessories
FRONTECH Flint Silver Series Cabinet/Computer Case with HD Audio | ATX/Mini ATX Compatible | 2 Front USB – 2.0 | Ideal for Home/Office/Gaming (FT-4277, Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Motherboard Compatibility | Micro ATX |
| Case Type | Tower |
| Recommended Uses For Product | Gaming, General-Purpose |
| Colour | Black |
Availability:
Out of stock
₹999.00 ₹18,500.00
Out of stock
| Weight | 2 g |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 17 × 35 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700589, Frontech Private Limited |
| Model | FT-4277 |
| Model Name | FLINT |
| Product Dimensions | 30 x 17 x 35 cm; 2 kg |
| Item model number | FT-4277 |
| Compatible Devices | Motherboards (ATX/Mini ATX), Power Supply Units, Storage Drives (3.5 inches), Expansion Cards, Cooling Systems |
| Number of items | 1 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Total USB ports | 2 |
| Manufacturer | Frontech Private Limited |
| Item Weight | 2 kg |















There are no reviews yet.