Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 581 All-in-One WiFi Colour Printer | 2 Extra Black Ink Bottle | 1+1 Year Extended Warranty on Registration| Up to 12000 Black & 6000 Colour Prints I Print,Scan & Copy for Office/Home
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- Inktank Printer | Functionality: Printer, Scanner, Copier with dedicated ID Copy button | Print output: Colour and Monochrome | Connectivity: Self Healing Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Hi-Speed USB 2.0 and Bluetooth Low Energy.
- Maximum Print Speed (color): 5 ppm, Maximum Print Speed (Monochrome): 12 ppm as per ISO standards | Maximum Print Resolution (Color): Up to 4800 x 1200 optimized dpi | Maximum Print Resolution (Monochrome): Up to 1200 x 1200 rendered dpi
- Maximum Print Speed : 22 ppm Black, 16 ppm color | Maximum Print Resolution (Color): Up to 4800 x 1200 optimized dpi | Maximum Print Resolution (Monochrome): Up to 1200 x 1200 rendered dpi
- Additional Printer Function:For Home and Small Offices, Included Components: HP Smart Tank 580 All-in-One Printer; 2×HP GT53XL Black Original ink Bottles; HP GT52 Cyan Original Ink bottle; HP GT52 Magenta Original Ink bottle; HP GT52 Yellow Original Ink bottle; HP Black Printhead; HP Tri-color Printhead; Power cord; Ink caution flyer; Setup guide; Reference guide; Regulatory flyers; Warranty flyers
- Compact Design, Guided Setup, Smart Guided Control Panel & Low on Ink Sensing
- Get up to 18,000 black and 6,000 colour pages in the Box.1 Year Extended Warranty with PHA coverage.
- Better Ink efficiency & higher Print Quality. Reliable Connectivity with Self Healing Wifi; Convenient Printing with Low on Ink Sensing
Availability:
Out of stock
₹13,999.00 ₹19,177.00
Out of stock
| Weight | 5300 g |
|---|---|
| Dimensions | 43.5 × 15.7 × 32.2 cm |
| Product Dimensions | 43.5D x 15.7W x 36.2H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | 4 x 6 inch |
| Included Components | Ink Bottles |
| Print media | Envelopes, Glossy photo paper, Paper (plain) |
| Scanner Type | Photo |
| Max Input Sheet Capacity | 250 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 12 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 4800 x 1200 dpi |
| Sheet Size | 8.5 x 11 Inches |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 4800 x 1200 dpi |
| Printer resolution BW horiz max | 1200 Centimeters |
| Max copy resolution black-white | 1200 x 1200 dpi |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Ink Colour | black, cyan, magenta, yellow |
| Additional Printer functions | All In One |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | HP Smart Tank |
| UPC | 197192202968 |
| Printer Ink Type | Ink Tank |
| Manufacturer | HP, Hong Fu Jin Precision Electronics (chongqing) Co.,Ltd.Address: No.1, 1st E District Road, Shapingba District, Chongqing, China 401332 |
| Form Factor | Printer |
| Item model number | 4A8D4A |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Operating System | Android,Ios,Windows 10,Windows 11,Windows 7 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 5 kg 30 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Smart Tank 581 All-in-One WiFi Colour Printer | 2 Extra Black Ink Bottle | 1+1 Year Extended Warranty on Registration| Up to 12000 Black & 6000 Colour Prints I Print,Scan & Copy for Office/Home”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 584 All-in-One WiFi Colour Printer with 1+1 Year Extended Warranty, Black
-22%
Printers, Printers & InkHP Smart Tank 584 All-in-One WiFi Colour Printer with 1+1 Year Extended Warranty, Black
Brand HP Connectivity Technology Wi-Fi Printing Technology Ink Tank Special Feature Borderless Printing Colour Black Model Name HP Smart Tank 584 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 24 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 5030 Grams SKU: HP Smart Tank 58 -
Printers, Printers & Ink
Epson Ecotank L3250 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer Ink, Black
-25%
Printers, Printers & InkEpson Ecotank L3250 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer Ink, Black
Brand Epson Connectivity Technology Wi-Fi Printing Technology Epson Heat-Free Technology Special Feature Refillable Ink Tank,Borderless Printing Colour Black Model Name L3250 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 15 ppm Max Print speed Monochrome 33 ppm Item Weight 5600 Grams SKU: 000001












There are no reviews yet.