Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 675 All-in-One Auto Duplex WiFi Integrated Ink Tank Colour Printer, Scanner, Copier- High Capacity Tank with Automatic Ink Sensor
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- ENVIRONMENTAL CONSCIOUS PRINTING : This printer is made from recycled printers and other electronic more than 25% by weight of plastic; EPEAT Silver certified;Quick mobile setup with HP smart app: the guided, step-by-step set up via hp smart app; use a smartphone or tablet to set up your printer and connect to your local wireless network
- HIGH VOLUME PRINTING: Print worry-free at10 paise for Black and 20 paise for Colour;WORRY FREE DUAL BAND WIRELESS WITH SELF HEALING: Get better range, faster and more reliable connections using dual band Wi-Fi.Print, scan, and copy from anywhere with the best-in-class mobile print app: HP Smart RELIABLE CONNECTIVITY: Hi-Speed USB 2.0; Wi-Fi and Bluetooth LE
- CONVENIENT INK MANAGEMENT: Easy to fill integrated ink tanks lets you see how much ink you have left. with newly designed ink bottles specific for each colour it’s easier than ever to fill and refill;HIGHLY DUPLEX WIFI PRINTER FOR YOUR PRINT, SCAN and COPY NEED : with integrated ink tanks and an automatic ink and paper sensor with Smart guided buttons. Maximum Print Speed : 22 ppm Black, 16 ppm color
- WARRANTY : 1 year onsite warranty or 30000 pages warranty whichever is earlier from the date of purchase. Use only original HP ink. Using counterfeit ink will harm your printer as well as render your warranty void;0; 0
- Control Method: Application
Availability:
Out of stock
₹18,999.00 ₹24,494.00
Out of stock
| Weight | 6380 g |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 43 × 20 cm |
| Product Dimensions | 37D x 43W x 20H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | 3 x 5 inch |
| Included Components | Ink Bottle, Power Cord, Printhead, Setup guide, reference guide, flyers |
| Print media | Labels |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 150 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 12 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Sheet Size | 8.5×11 centimetres |
| Maximum Black and White Print Resolution | 600 dots_per_inch |
| Dual-sided printing | Yes |
| Max copy resolution colour | 600 dpi |
| Max copy resolution black-white | 600 dpi |
| Duplex | Automatic |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Ink Colour | black, cyan, magenta, yellow |
| Additional Printer functions | All In One, Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | Smart Tank 675 |
| UPC | 195908302711 |
| Printer Ink Type | Ink Bottles |
| Supported Media Sizes | Letter (8.5 x 11 inches) |
| Manufacturer | Cal-Comp Optical Electronics(YueYang)Co.,LTD CP1YY, HP |
| Form Factor | Print, Copy, Scan |
| Item model number | 28C12A |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Hardware Platform | Smartphone, Tablet |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 6 kg 380 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Smart Tank 675 All-in-One Auto Duplex WiFi Integrated Ink Tank Colour Printer, Scanner, Copier- High Capacity Tank with Automatic Ink Sensor”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
Brother Printer DCP-B7600DB All in One Monochrome Laser Printer, ADF & Auto Duplex, Affordable Printer for Business, LCD Display, 34 ppm Mono
-26%
Printers, Printers & InkBrother Printer DCP-B7600DB All in One Monochrome Laser Printer, ADF & Auto Duplex, Affordable Printer for Business, LCD Display, 34 ppm Mono
- A4 print speed up to 34 ppm (Black)
- Auto 2-sided (Duplex) printing, Intuitive Buttons, 2 Line LCD Display, 256 MB Memory, 250 Sheets Paper Tray
- Compatible Apps – BRAdmin Pro4 : Windows App (By Download)
- Full capacity toner included. Yield up to 2600 pages (black)*
- 1 Year on-site warranty included
- Connect Via Usb 2.0, Lan, Wifi, Wifi Direct, Airprint, Mopria, Mobile Connect.
- Fast & Affordable Multi Function Printer for Business.
- Owing to its high page yield, this printer can deliver up to 2600 pages per toner cartridge. This makes it suitable for those who require large-volume printing, whether for office environments or home use. Also, with reduced cartridge replacements needed, it reduces maintenance and enhances efficiency, allowing you to focus on your tasks without frequent interruptions for refills.
SKU: DCP-B7600DB -
Printers, Printers & Ink
Epson Ecotank L3250 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer Ink, Black
-25%
Printers, Printers & InkEpson Ecotank L3250 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer Ink, Black
Brand Epson Connectivity Technology Wi-Fi Printing Technology Epson Heat-Free Technology Special Feature Refillable Ink Tank,Borderless Printing Colour Black Model Name L3250 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 15 ppm Max Print speed Monochrome 33 ppm Item Weight 5600 Grams SKU: 000001











There are no reviews yet.