Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 530 All-in-one WiFi Colour Printer with ADF (Upto 18000 Black and 8000 Colour Pages Included in The Box). – Print, Scan & Copy for Office/Home
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | HP |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Printing Technology | Inkjet |
| Special Feature | Charging Port |
| Colour | black |
| Model Name | HP Smart Tank 530 AiO Printer |
| Printer Output | Colour |
| Maximum Print Speed (Colour) | 24 ppm |
| Max Print speed Monochrome | 30 ppm |
| Item Weight | 7710 Grams |
Availability:
Out of stock
₹21,500.00 ₹22,624.00
Out of stock
-
Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 530 All-in-one WiFi Colour Printer with ADF (Upto 18000 Black and 8000 Colour Pages Included in The Box). – Print, Scan & Copy for Office/Home
-5%
Printers, Printers & InkHP Smart Tank 530 All-in-one WiFi Colour Printer with ADF (Upto 18000 Black and 8000 Colour Pages Included in The Box). – Print, Scan & Copy for Office/Home
Brand HP Connectivity Technology Bluetooth, USB, Wi-Fi Printing Technology Inkjet Special Feature Charging Port Colour black Model Name HP Smart Tank 530 AiO Printer Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 24 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 7710 Grams SKU: n/a -
Printers & Ink
HP GT53 90ml Black Original Ink Bottle
Model Name GT53 Ink Bottle Brand HP Ink Colour Black Page Yield 4000 Compatible Devices Printer Special Feature High Yield Compatibility Options Compatible Colour Black Ink Base Water Compatible Printer Models HP SELECTED PRINTERS SKU: GT53 Ink Bottle
₹22,190.00 for 3 item(s)
| Weight | 710 g |
|---|---|
| Dimensions | 44.9 × 19.8 × 37.8 cm |
| Product Dimensions | 44.9D x 19.8W x 37.3H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android |
| Maximum Media Size | letter |
| Power Consumption | 50 Watts |
| Included Components | Printer|(Black Ink Cartridge |Color Ink Cartridge|Power Cord|USB|User Manual 5) |
| Print media | Glossy photo paper |
| Scanner Type | ADF |
| Max Input Sheet Capacity | 35 |
| Compatible Devices | Printer |
| Sheet Size | A4 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 600 dots_per_inch |
| Dual-sided printing | No |
| Wattage | 3.72 Watts |
| Max copy resolution colour | 600 dpi |
| Max copy resolution black-white | 600 dpi |
| Duplex | Automatic |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Ink Colour | Black; Cyan; Magenta; Yellow |
| Additional Printer functions | Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | Smart Tank |
| UPC | 193424413386 |
| Printer Ink Type | Dye-based |
| Manufacturer | Cal-Comp Optical Electronics YUEYANG Co., Ltd No.8, Xinjinbao Road,Yueyang Chenglingji CBZ,Hunan Province, 414000, China/ HonGFUJIN Precision Electronics(Chong Qing) Co., Ltd, No.1, 1st E District RD. Shapingba District, Chongqing 401332, P.R. China., HP |
| Form Factor | Print, Copy, Scan |
| Item model number | HP Smart Tank 530 AiO Printer |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Power Source | Corded Electric |
| Hardware Platform | Smartphone, Tablet |
| Operating System | Windows 10, 7; OS X v10.11 El Capitan, macOS Sierra v10.12 (previously OS X), macOS High Sierra v10.13, macOS Mojave v10.14 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 7 kg 710 g |














There are no reviews yet.