Monitor
FRONTECH LED Monitor, 24.5 Inch (62.23cm), IPS Panel, 100Hz Refresh Rate, Ultra Slim Bezel, FHD 1920×1080, HDMI & VGA, in-Built Speakers, Wall Mountable (MON-0087G)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | FRONTECH |
| Screen Size | 24.5 Inches |
| Resolution | FHD 1080p |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Image Contrast Ratio | 1200:1 |
₹6,300.00 ₹19,000.00
| Weight | 3.4 g |
|---|---|
| Dimensions | 55.79 × 41 × 0.74 cm |
| Brand | FRONTECH |
|---|---|
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091, Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Series | Frontech 24.5″ (62.23cm) Gaming Monitor | Full HD 1920×1080 | 180Hz Refresh Rate | Built-in Speakers | VA Panel | HDMI & DP Ports | Wall Mountable | Eye-Friendly (MON-0087G) |
| Colour | White/Silver |
| Item Height | 41 Centimeters |
| Item Width | 0.74 Centimeters |
| Standing screen display size | 24.5 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Product Dimensions | 55.79 x 0.74 x 41 cm; 3.4 kg |
| Item model number | MON-0087G |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Included Components | 1 Unit Monitor, 1 Unit Power Adapter, 1 Unit Power Cable, 1 Unit Signal Cable, 1 Unit Stand |
| Manufacturer | Frontech Private Limited, Ecocentre, Unit-801, EM-4, Sector – V, Kolkata, West Bengal, 700091 |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 3 kg 400 g |














There are no reviews yet.