Printers, Printers & Ink
HP Ink Advantage 4388 WiFi Colour Printer Print/Scan/Copy with ADF Ideal for Home/Small Office
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- Longer lasting ink cartridges with enhanced performance
- New feature: Dual Band Wifi for faster, uninterrupted connectivity
- Easy Set up through HP App
- High-speed printing at 20 ppm (black & white) and 16 ppm (color)
- Eco Friendly – 70% Recycled Plastic
Availability:
Out of stock
₹7,000.00 ₹10,374.00
Out of stock
| Weight | 7190 g |
|---|---|
| Dimensions | 24.2 × 47.5 × 40.5 cm |
| Product Dimensions | 24.2D x 47.5W x 40.5H Centimeters |
|---|---|
| Maximum Media Size | A4 |
| Included Components | Inkjet Cartridges |
| Print media | Envelopes, Glossy photo paper, Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 60 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 6 ppm |
| Compatible Devices | Laptops, PC, Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 4800 x 1200 Dots Per Inch |
| Sheet Size | A4 [NO] |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1200 x 1200 Dots Per Inch |
| Warranty Type | Limited |
| Colour Depth | 24 bits_per_pixel |
| Dual-sided printing | Yes |
| Max copy resolution colour | 4800 x 1200 dots_per_inch |
| Max copy resolution black-white | 1200 x 1200 dpi |
| Duplex | Automatic |
| Ink Colour | Cyan, Magenta, Yellow, Black |
| Additional Printer functions | Copy |
| Model Series | DESKJET |
| Specific Uses For Product | Home/Office Document Printing |
| UPC | 198828090614 |
| Printer Ink Type | pigment-based ink |
| Supported Media Sizes | A4 |
| Manufacturer | FUTAIHUA PRECISION INDUSTRY (WEIHAI) CO.,LTD., NO.29#,JINZHOU ROAD (NO.286#, BUSINESS ADDRESS, SHANHAI ROAD, NO.888# SHUANGDAO ROAD) HI-TECH.IDZ WEIHAI SHANDONG PROVINCE CHINA, HP |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | AJ4W9B |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 7 kg 190 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Ink Advantage 4388 WiFi Colour Printer Print/Scan/Copy with ADF Ideal for Home/Small Office”
You may also like…
-
Laptops, Laptops & Computers
Asus E1504FA-BQ2414WS AMD Ryzen 5 7520U 15.6″ Notebook Laptop (16GB/512GB SSD/Windows 11/Mixed Black/1.6 Kg)
-16%
Laptops, Laptops & ComputersAsus E1504FA-BQ2414WS AMD Ryzen 5 7520U 15.6″ Notebook Laptop (16GB/512GB SSD/Windows 11/Mixed Black/1.6 Kg)
Feature Details Model E1504FA-BQ2414WS Processor AMD Ryzen 5 7520U RAM 16GB RAM Storage 512GB SSD Display 15.6″ Full HD Display Graphics AMD Radeon Graphics Operating System Windows 11 Color Mixed Black Weight 1.6 Kg Design Thin & Light Laptop Warranty 1 Year Manufacturer Warranty SKU: E1504FA -
CCTV
CP PLUS 3MP Outdoor Bullet CCTV Camera | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | Motion & Human Detection | Night Vision 25M | Two-Way Audio | Built-in Siren | Mobile App Support | EZ-R31G
CCTVCP PLUS 3MP Outdoor Bullet CCTV Camera | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | Motion & Human Detection | Night Vision 25M | Two-Way Audio | Built-in Siren | Mobile App Support | EZ-R31G
Recommended Uses For Product Outdoor Security Brand CP PLUS Model Name EZ-R31G Connectivity Technology Wireless Special Feature 2 Way Audio, Frame Rate, Motion Sensor, Night Vision, Noise Reduction Indoor/Outdoor Usage Outdoor Compatible Devices Desktop, Laptop, Smartphone, Tablet Power Source Corded Electric Connectivity Protocol Cellular Mounting Type Ceiling Mount SKU: EZ-R31G














There are no reviews yet.