Printers, Printers & Ink
HP Ultra Ink Advantage 4929 WiFi Aill-in-One Colour Printer | Additional 2 Sets of Ink | 1 Year Warranty
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 【All-in-One Printer】A complete home & office solution for printing, copying, and scanning, with flatbed scanner for clear scans
- 【Fast Printing】Print without delays with printing speeds up to 7.5 ppm (black) and 5.5 ppm (color)
- 【Seamless Connectivity】Wi-Fi and Hi-Speed USB 2.0, enabling wireless printing from various devices
- 【Quality Prints】High-quality prints with HP 47 Original Black Cartridge and HP 47 Setup Tri-color Cartridges, yielding up to 1300 black and 700 color pages
- 【Warranty and Support】One-year limited warranty with 12×7 voice support or 24×7 chat support for quick assistance
- 【Input and Output】With a 60-sheet input tray, 25-sheet output tray, and support for A4, B5, A6, and DL envelope standard media sizes, your daily printing needs are handled efficiently
- 【Easy-to-use Interface】User-friendly Icon LCD display with 7 buttons and 5 LED indicator lights (Power, Ink level, Wi-Fi, Resume & Info)
Availability:
Out of stock
₹8,299.00 ₹11,081.00
Out of stock
| Weight | 3420 g |
|---|---|
| Dimensions | 47.5 × 19.1 × 35.4 cm |
| Product Dimensions | 47.5D x 19.1W x 35.4H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | 8.5 x 14 inch |
| Included Components | HP DeskJet Ultra Ink Advantage 4929Printer; HP 47 Setup Black Cartridge; |
| Print media | Glossy photo paper |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 60 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 7.5 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Sheet Size | 8.5 x 11 Inches |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 4800 x 1200 dpi |
| Duplex | No |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | black, cyan, magenta, yellow |
| Additional Printer functions | All In One |
| Control Method | App |
| Number of Trays | 2 |
| Total USB Ports | 1 |
| UPC | 197497717549 |
| Printer Ink Type | Pigment Ink |
| Manufacturer | HP, JABIL WEIHAI |
| Form Factor | Print, Copy, Scan |
| Item model number | 60K34B |
| Operating System | Windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 3 kg 420 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Ultra Ink Advantage 4929 WiFi Aill-in-One Colour Printer | Additional 2 Sets of Ink | 1 Year Warranty”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 524 Multi-function Color Ink-Efficient Printer (Ink Bottle, 4 Ink Bottles Included)
-29%
Printers, Printers & InkHP Smart Tank 524 Multi-function Color Ink-Efficient Printer (Ink Bottle, 4 Ink Bottles Included)
Brand HP Connectivity Technology USB Printing Technology Inkjet Special Feature Borderless Printing Colour Black Model Name HP Smart Tank 524 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 24 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 5030 Grams SKU: Smart Tank 524














There are no reviews yet.