Uncategorized
Bajaj GX 16 500W Mixer Grinder | 2-In-1 Function Blade In Dry Jar | 3 Stainless Steel Jars | 1 Yr Warranty 【White & Blue】
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Bajaj |
| Special Feature | Adjustable Speed Control, Anti-Skid, Overload Protection |
| Product Dimensions | 22D x 23W x 22.4H Centimeters |
| Colour | White/Blue |
| Number of Speeds | 4 |
| Product Care Instructions | Hand Wash (main body), Dishwasher Safe (jars) |
| Included Components | Mixer Grinder |
| Model Name | GX16 |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Blade Material | Stainless Steel |
₹2,200.00 ₹5,199.00
| Weight | 990 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 23 × 22.4 cm |
| Brand | Bajaj |
|---|---|
| Special Feature | Adjustable Speed Control, Anti-Skid, Overload Protection |
| Product Dimensions | 22D x 23W x 22.4H Centimeters |
| Colour | White/Blue |
| Number of Speeds | 4 |
| Product Care Instructions | Hand Wash (main body), Dishwasher Safe (jars) |
| Included Components | Mixer Grinder |
| Model Name | GX16 |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Power Source | Corded Electric |
| Manufacture Year | 2023 |
| Manufacturer | Bajaj Electricals Limited, M/s. Home Appliances Co. Unit-2, Khasra no 572/573/575/576, Village- Kunjahal, Tehsil- Baddi, Distt. -Solan, Himachal Pradesh, 173205 |
| Manufacturer | Bajaj Electricals Limited |
| Item model number | 410590 |
| ASIN | B0F5WD1742 |








There are no reviews yet.