CCTV
CP PLUS 4MP WI-FI Full Color Outdoor Smart Security Camera | CTC Technology|360˚with Pan & Tilt |Two Way Talk| Human Detection | Night Vision | Supports SD Card (Up to 128 GB) |Alexa & Google- CP-Z43Q
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 4 MP Camera for vivid video – Enjoy an enhanced picture quality with a vivid clear video feed.
- 360° View – Keep an eye on every corner with the camera’s 360° view capability, ensuring comprehensive surveillance coverage for enhanced security.
- Built-in Mic and Speaker – Camera has inbuilt mic and speaker, remotely from network one can talk to camera location with any person.
- Motion Alert – Motion Alert technology allows you to get immediate alerts as soon a single motion is detected in the scene
- Smart Color Night Vision – In-built LED lights get triggered automatically whenever motion is detected to capture full- color pictures even in the dark.
- Wi-Fi Ntwrok compalsoty for installation this CCTV Camera.
- Note :- Memory card and Installation Not Included. Warranty – 2 Years
₹3,300.00 ₹4,300.00
| Weight | 420 g |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 11 cm |
| Colour | White |
|---|---|
| Number of Items | 1 |
| Included Components | Camera , Adaptor , Screws and User Manual |
| Number of Channels | 1 |
| Wireless Communication Technology | Wi-Fi |
| Form Factor | Outdoor Dome Camera |
| Viewing Angle | 360 Degrees |
| Installation Type | wall mount |
| Night Vision Range | 10 Metres |
| Frame Rate | 25 frames per second |
| Material | Plastic |
| Voltage | 12 Volts |
| Item dimensions L x W x H | 18 x 11 x 18 Centimeters |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 420 Grams |
| Shape | Dome |
| Low light technology | Night Color |
| Alert Type | Motion Only |
| Video Capture Format | MP4 |
| Specific Uses For Product | Surveillance |
| Net Quantity | 1 Count |
| Manufacturer | Aditya Infotech Ltd. |
| Item model number | CP-Z43Q |
| Product Dimensions | 18 x 11 x 18 cm; 420 g |
| ASIN | B0FP229SDY |
Based on 0 reviews
Be the first to review “CP PLUS 4MP WI-FI Full Color Outdoor Smart Security Camera | CTC Technology|360˚with Pan & Tilt |Two Way Talk| Human Detection | Night Vision | Supports SD Card (Up to 128 GB) |Alexa & Google- CP-Z43Q”
You may also like…
-
CCTV
CP PLUS 3MP Outdoor Bullet CCTV Camera | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | Motion & Human Detection | Night Vision 25M | Two-Way Audio | Built-in Siren | Mobile App Support | EZ-R31G
CCTVCP PLUS 3MP Outdoor Bullet CCTV Camera | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | Motion & Human Detection | Night Vision 25M | Two-Way Audio | Built-in Siren | Mobile App Support | EZ-R31G
Recommended Uses For Product Outdoor Security Brand CP PLUS Model Name EZ-R31G Connectivity Technology Wireless Special Feature 2 Way Audio, Frame Rate, Motion Sensor, Night Vision, Noise Reduction Indoor/Outdoor Usage Outdoor Compatible Devices Desktop, Laptop, Smartphone, Tablet Power Source Corded Electric Connectivity Protocol Cellular Mounting Type Ceiling Mount SKU: EZ-R31G -
CCTV
CP PLUS 3MP Outdoor CCTV Camera for Home | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | CTC Cyber Secure Tech | Human Detection | Motion Alerts | IR Night Vision 30M | SD Card Recording | EZ-S35T
-19%
CCTVCP PLUS 3MP Outdoor CCTV Camera for Home | 4G SIM-Based Wireless Security Camera | CTC Cyber Secure Tech | Human Detection | Motion Alerts | IR Night Vision 30M | SD Card Recording | EZ-S35T
Recommended Uses For Product Outdoor Security Brand CP PLUS Model Name Ezykam Connectivity Technology Wireless Special Feature 2 Way Audio, Frame Rate, Motion Sensor, Night Vision, Noise Reduction Indoor/Outdoor Usage Outdoor Compatible Devices Smartphone Power Source Corded Electric Connectivity Protocol Cellular Controller Type Android SKU: EZ-S35T









There are no reviews yet.