Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 530 All-in-one WiFi Colour Printer with ADF (Upto 18000 Black and 8000 Colour Pages Included in The Box). – Print, Scan & Copy for Office/Home
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 【All-in-One printer】Streamline your workflow with this all-in-one – print, copy, scan HP Smart Tank printer that elevates your projects with stunning color prints and dependable flatbed scanning.
- 【Seamless connectivity】Minimize hassles by relying on swift connections with dual-band Wi-Fi, Bluetooth LE, and Hi-Speed USB 2.0 for smooth, reliable, and efficient printing.
- 【Quality prints】The included HP GT53XL 135-ml Black Original Ink Bottle and HP GT52 Cyan/Magenta/Yellow Original Ink Bottle ensure that your photos and documents always stand out.
- 【Warranty and support】Get 1-year or 30,000-page limited hardware warranty and print with ultimate peace of mind. Reach out to our 12×7 voice support or 24×7 chat support for quick assistance.
- 【Fast printing】Maximize your productivity with remarkable printing speeds up to 30 ppm (black) and 24 ppm (color) and stay ahead of your workload with 35-sheet automatic document feeder.
- 【Input and output】Say goodbye to limitations by tackling your printing tasks with A4, B5, A6, and DL envelope standard media size compatibility, up to 100-sheet input and 30-sheet output capacity
- 【Easy-to-use interface】Simplify jobs and save your time with a 2.2-inch touchscreen MGD (mono graphics), power button, and touch button (Home, Help, Back).
Availability:
Out of stock
₹17,000.00 ₹23,755.00
Out of stock
| Weight | 5600 g |
|---|---|
| Dimensions | 44.9 × 19.8 × 37.3 cm |
| Product Dimensions | 44.9D x 19.8W x 37.3H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android |
| Maximum Media Size | letter |
| Power Consumption | 50 Watts |
| Included Components | Printer|(Black Ink Cartridge |Color Ink Cartridge|Power Cord|USB|User Manual 5) |
| Print media | Glossy photo paper |
| Scanner Type | ADF |
| Max Input Sheet Capacity | 35 |
| Compatible Devices | Printer |
| Sheet Size | A4 |
| Maximum Black and White Print Resolution | 600 dots_per_inch |
| Dual-sided printing | No |
| Wattage | 3.72 Watts |
| Max copy resolution colour | 600 dpi |
| Max copy resolution black-white | 600 dpi |
| Duplex | Automatic |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Ink Colour | Black; Cyan; Magenta; Yellow |
| Additional Printer functions | Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | Smart Tank |
| UPC | 193424413386 |
| Printer Ink Type | Dye-based |
| Manufacturer | Cal-Comp Optical Electronics YUEYANG Co., Ltd No.8, Xinjinbao Road,Yueyang Chenglingji CBZ,Hunan Province, 414000, China/ HonGFUJIN Precision Electronics(Chong Qing) Co., Ltd, No.1, 1st E District RD. Shapingba District, Chongqing 401332, P.R. China., HP |
| Form Factor | Print, Copy, Scan |
| Item model number | HP Smart Tank 530 AiO Printer |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Power Source | Corded Electric |
| Hardware Platform | Smartphone, Tablet |
| Operating System | Windows 10, 7; OS X v10.11 El Capitan, macOS Sierra v10.12 (previously OS X), macOS High Sierra v10.13, macOS Mojave v10.14 |
| Are Batteries Included | No |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 56 kg |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Smart Tank 530 All-in-one WiFi Colour Printer with ADF (Upto 18000 Black and 8000 Colour Pages Included in The Box). – Print, Scan & Copy for Office/Home”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
Brother HL-L2321D Automatic Duplex Monochrome Laser Printer with 30 Pages Per Minute Print Speed (Best in The Category), 8 MB Memory, Large 250 Sheet Paper Tray, USB Connectivity, Black
-8%
Printers, Printers & InkBrother HL-L2321D Automatic Duplex Monochrome Laser Printer with 30 Pages Per Minute Print Speed (Best in The Category), 8 MB Memory, Large 250 Sheet Paper Tray, USB Connectivity, Black
Brand Brother Connectivity Technology USB Printing Technology Laser Special Feature Single Function Colour Black Model Name HL-L2321D Printer Output Monochrome Maximum Print Speed (Colour) 30 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 6800 Grams SKU: HL-L2321D













There are no reviews yet.