Smart Phones & Tablets, Smartphones
POCO M7 5G, Ocean Blue (8GB, 128GB)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | POCO |
| Operating System | Android 14 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| CPU Model | Snapdragon |
| CPU Speed | 2.2 GHz |
Availability:
Out of stock
₹10,499.00 ₹13,999.00
Out of stock
| Weight | 205 g |
|---|---|
| Dimensions | 17.19 × 7.78 × 0.83 cm |
| OS | Android 14 |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Product Dimensions | 18 x 10 x 8 cm; 230 g |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | 60503 |
| Connectivity technologies | Bluetooth |
| GPS | True |
| Special features | 8 GB RAM | 128 GB ROM | Expandable Upto 1 TB |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 1640 x 720 |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Ocean Blue |
| Battery Power Rating | 5160 Milliamp Hours |
| Whats in the box | Handset, 33W Charger, USB Type-C Cable, Sim Eject Tool, Quick Start Guide, Warranty Card |
| Manufacturer | Xiaomi Technology India Pvt. Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 230 g |














There are no reviews yet.