Smart Phones & Tablets, Smartphones
Oppo A6 Pro 5G (Gold, 8GB RAM, 128GB Storage)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- ULTRA-BRIGHT 120HZ ADAPTIVE DISPLAY :17.14 cm (6.75″Inch) HD+ IPS LCD Ultra Bright 1125nits Display and 120Hz High refresh rate delivers smooth visuals and excellent outdoor visibility.
- MASSIVE 7000MAH BATTERY WITH 80W SUPERVOOC : Enjoy all-day power with a large battery and get hours of usage in minutes thanks to ultra-fast 80W charging.Wired reverse charging uses a C-to-C data cable to take the phone’s charging port as the output port for charging other devices.
- TRIPLE IP-RATED FLAGSHIP DURABILITY: With IP69, IP68, and IP66 ratings, the phone is protected against water jets, immersion, hot water, steam, and dust—making it reliable in all environments
- 5-YEAR SMOOTH PERFORMANCE ASSURANCE :Optimised system-level performance ensures long-lasting smoothness, tested to deliver up to 60 months of fluency
- ADVANCED COOLING FOR GAMING & HEAVY USE :A large vapor chamber and expanded graphite layers keep temperatures low, ensuring stable performance during gaming and multitasking.
- AI-ENHANCED CAMERA & SMART FEATURES :Capture better photos with a 50MP AI camera and intelligent tools like AI Eraser, AI Recompose, and AI Perfect Shot for effortless photography.
- POWERFUL 5G PERFORMANCE WITH DIMENSITY 6300 :The 6nm MediaTek Dimensity 6300 chipset delivers faster performance, better power efficiency, and reliable 5G connectivity.
₹26,999.00 ₹32,999.00
| Weight | 216 g |
|---|---|
| Dimensions | 15.8 × 7.5 × 0.7 cm |
| OS | Android 15 |
|---|---|
| Product Dimensions | 15.8 x 7.5 x 0.7 cm; 198 g |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | CPH2827 |
| Connectivity technologies | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Other display features | Wireless |
| Form factor | Slate |
| Colour | Gold |
| Battery Power Rating | 7000 |
| Whats in the box | Phone Case, Power Adapter, SIM Tray Ejector, USB Cable |
| Manufacturer | OPPO MOBILES INDIA PVT LTD. |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 198 g |















There are no reviews yet.