Printers, Printers & Ink
Smart Ink Tank 521 All-in-One Printer Multi-Function Color Ink Tank Printer (Black)
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- Smart Ink Tank 521 All-in-One Printer
- A4 Colour Smart Tank All-in-One Printer, Perfect for Home
- Print, Copy and Scan
- Print speed up to 12 ppm (black) and 5 ppm (color)
- USB
Availability:
Out of stock
₹12,400.00 ₹15,597.00
Out of stock
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 30 × 30 cm |
| Controller Type | Android, iOS |
|---|---|
| Maximum Media Size | A4 |
| Included Components | ink tank printer |
| Print media | Labels |
| Scanner Type | Flatbed |
| Maximum Colour Print Resolution | 4800 x 1200 |
| Sheet Size | A4 centimetres |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1200 x 1200 |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 4800 x 1200 dpi |
| Max copy resolution black-white | 1200 x 1200 |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | black, cyan, magenta, yellow |
| Additional Printer functions | All In One |
| Control Method | Touch |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | Smart Ink Tank |
| Printer Ink Type | refillable ink tanks |
| Manufacturer | India Sales Private Ltd. 24, Salarpuria Arena, Hosur Main Road Adugodi, Bangalore- 560030 |
| Model | A015 |
| Model Year | 2024 |
| Product Dimensions | 38 x 30 x 30 cm; 5 kg |
| Item model number | A015 |
| Resolution | 1200 x 1200, 4800 x 1200 |
| Special Features | Refillable Ink Tank |
| Number of items | 1 |
| Manufacturer | India Sales Private Ltd. 24, Salarpuria Arena, Hosur Main Road Adugodi, Bangalore- 560030 |
| Item Weight | 5 kg |
Based on 0 reviews
Be the first to review “Smart Ink Tank 521 All-in-One Printer Multi-Function Color Ink Tank Printer (Black)”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
Epson Ecotank L3250 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer Ink, Black
-25%
Printers, Printers & InkEpson Ecotank L3250 A4 Wi-Fi All-in-One Ink Tank Colour Printer Ink, Black
Brand Epson Connectivity Technology Wi-Fi Printing Technology Epson Heat-Free Technology Special Feature Refillable Ink Tank,Borderless Printing Colour Black Model Name L3250 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 15 ppm Max Print speed Monochrome 33 ppm Item Weight 5600 Grams SKU: 000001 -
Printers, Printers & Ink
Epson Colour Ecotank L3210 A4 All-in-One Ink Tank Printer, Black
Brand Epson Connectivity Technology USB Printing Technology Epson Heat-Free Technology Special Feature Refillable Ink Tank Colour Black Model Name Epson L3210 Bank Offer :
- No Cost EMI available on Bajaj Finserv EMI.
- Upto ₹291.96 EMI interest savings on Amazon Pay ICICI Bank Credit Cards
SKU: Ecotank L3210













There are no reviews yet.