Printers, Printers & Ink
HP Ink Advantage 4278 WiFi Colour Printer – Print/Scan/Copy with ADF Ideal for Home/Small Office
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- QUICK MOBILE SETUP WITH HP SMART APP: Fast and easy printer setup that guides you, step by step; simply download the HP Smart app, connect to Wi-Fi, and share the inkjet printer across all your device
- Acoustic pressure emissions : 55 dB(A) (printing at 5 ppm);
- Highly WiFi printer for your print, scan and copy needs;PEACE OF MIND SERVICE SUPPORT: HP ON-SITE 1-YEAR WARRANTY (Use genuine HP 682 Black Original Ink Cartridge,HP 682 Tri-Colour Original Ink Cartridge)
- PRINT and SCAN ON THE GO: Print, scan, and copy from virtually anywhere with your smartphone, and share your documents to third-party software like Dropbox and Google Drive using the HP Smart app
- WORRY FREE WIRELESS: Get better range, faster and more reliable connections using dual-band Wi-Fi with self-reset;
- INCREASE PRODUCTIVITY WITH AUTOMATIC DOCUMENT FEEDER: This all-in-1 printer’s 35-page automatic document feeder helps you breeze through scan and copy jobs quickly
- RELIABLE CONNECTIVITY : High-speed USB 2.0 Connectivity, Wi-Fi; SEND MOBILE FAX with the HP Smart app:
Availability:
Out of stock
₹6,100.00 ₹9,304.00
Out of stock
| Weight | 4820 g |
|---|---|
| Dimensions | 48.8 × 57.9 × 26.1 cm |
| Product Dimensions | 42.8D x 57.9W x 26.1H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | 8.5 x 14 inch |
| Included Components | HP DeskJet Ink Advantage 4278 All-in-One; HP 682 Setup Black Cartridge; |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 35 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 8.5 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Sheet Size | 8.5 x 11 centimetres |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1080 dpi |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 4800 x 1200 dpi |
| Duplex | No |
| Hardware Interface | USB |
| Ink Colour | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Additional Printer functions | All In One |
| Control Method | App |
| Output sheet capacity | 25.0 |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | HP DESKJET |
| Specific Uses For Product | Home, Office |
| UPC | 196337819641 |
| Manufacturer | HP, NKG Yue Yang |
| Form Factor | Print, Copy, Scan |
| Item model number | 54R58B |
| Operating System | windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 4 kg 820 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Ink Advantage 4278 WiFi Colour Printer – Print/Scan/Copy with ADF Ideal for Home/Small Office”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
Epson Colour Ecotank L3210 A4 All-in-One Ink Tank Printer, Black
Brand Epson Connectivity Technology USB Printing Technology Epson Heat-Free Technology Special Feature Refillable Ink Tank Colour Black Model Name Epson L3210 Bank Offer :
- No Cost EMI available on Bajaj Finserv EMI.
- Upto ₹291.96 EMI interest savings on Amazon Pay ICICI Bank Credit Cards
SKU: Ecotank L3210










![HP OfficeJet Pro 9720 Wide Format All-in-One Printer - Print, Scan, Copy,Wireless, Auto Document Feeder, Auto Duplex, Touchscreen, Quiet Mode; Input Capacity of up to 250 sheets - [53N94C]](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2025/11/D1-4.jpg?resize=300%2C300&ssl=1)




There are no reviews yet.