Printers
Epson Ecotank L15160 A3 Wi-Fi Duplex All-In-One Ink Tank Colour Printer, Multicolor
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
| Brand | Epson |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Printing Technology | Ink Tank |
| Special Feature | Compact |
| Colour | black |
| Model Name | L15160 |
| Printer Output | Colour |
| Item Weight | 22.05 Pounds |
| Product Dimensions | 37.9D x 52.3W x 16.9H Centimeters |
| Controller Type | Android, iOS |
Availability:
Out of stock
₹84,000.00 ₹95,890.00
Out of stock
| Weight | 22.5 g |
|---|---|
| Dimensions | 37.9 × 52.3 × 16.9 cm |
| Maximum Media Size | A3, A3+ |
|---|---|
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Sheetfed |
| Max Input Sheet Capacity | 1 |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Sheet Size | A3 |
| Dual-sided printing | Yes |
| Max copy resolution colour | 1200 dpi |
| Max copy resolution black-white | 1200 dpi |
| Duplex | Automatic |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Ink Colour | black |
| Additional Printer functions | All In One |
| Control Method | Touch |
| Number of Trays | 1 |
| Model Series | L15160 |
| Printer Ink Type | Pigment Ink |
| Form Factor | All-in-One |
| Item Height | 16.9 Centimeters |
| Item Width | 52.3 Centimeters |
| Product Dimensions | 37.9 x 52.3 x 16.9 cm; 10 kg |
| Item model number | L15160 |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Item Weight | 10 kg |










There are no reviews yet.