Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 210 Single Function WiFi Colour Printer
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- Inktank Printer | Functionality: Printer | Print output: Colour and Monochrome | Connectivity: Self Healing Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Hi-Speed USB 2.0 and Bluetooth Low Energy.
- Maximum Print Speed (color): 5 ppm, Maximum Print Speed (Monochrome): 12 ppm as per ISO standards | Maximum Print Resolution (Color): Up to 4800 x 1200 optimized dpi | Maximum Print Resolution (Monochrome): Up to 1200 x 1200 rendered dpi
- Maximum Print Speed : 22 ppm Black, 16 ppm color | Maximum Print Resolution (Color): Up to 4800 x 1200 optimized dpi | Maximum Print Resolution (Monochrome): Up to 1200 x 1200 rendered dpi
- Additional Printer Function:For Home and Small Offices, Included Components: HP Smart Tank 210 All-in-One Printer; 2 GT53XL Black Original ink Bottle; HP GT52 Cyan Original Ink bottles; HP GT52 Magenta Original Ink bottles; HP GT52 Yellow Original Ink bottles; HP Black Printhead; HP Tri-color Printhead; Power cord; Ink caution flyer; Setup guide; Reference guide; Regulatory flyers; Warranty flyers
- Compact Design, Guided Setup, Smart Guided Control Panel & Low on Ink Sensing
- Get up to 12,000 black and 6,000 colour pages in the Box.
- Better Ink efficiency & higher Print Quality. Reliable Connectivity with Self Healing Wifi; Convenient Printing with Low on Ink Sensing
Availability:
Out of stock
₹9,999.00 ₹14,279.00
Out of stock
| Weight | 5660 g |
|---|---|
| Dimensions | 43.4 × 13.5 × 36 cm |
| Product Dimensions | 43.4D x 13.5W x 36H Centimeters |
|---|---|
| Controller Type | Android, iOS |
| Maximum Media Size | 4 x 6 inch |
| Included Components | HP Smart Tank 210 Printer; HP GT53XL 135-ml Black Original ink Bottle; HP GT52 50-ml Cyan Original Ink bottles; HP GT52 50-ml Magenta Original Ink bottles; HP GT52 50-ml Yellow Original Ink bottles; HP Smart Tank Printhead; Setup Guide, Reference Guide, Ink Caution flyer; Regulatory flyer; Warranty flyer; Power Cord; |
| Print media | Envelopes, Glossy photo paper, Paper (plain) |
| Scanner Type | Photo |
| Max Copy Speed (Black and White) | 12 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 4800 x 1200 dpi |
| Sheet Size | 8.5 x 11 Inches |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1200 x 1200 |
| Dual-sided printing | No |
| Max copy resolution colour | 4800 x 1200 dpi |
| Max copy resolution black-white | 1200 x 1200 |
| Duplex | Manual |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Ink Colour | black, cyan, magenta, yellow |
| Additional Printer functions | All In One |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | SMART TANK |
| UPC | 196188530375 |
| Printer Ink Type | ink tank |
| Manufacturer | HP, Hong Fu Jin Precision Electronics (chongqing) Co.,Ltd.Address: No.1, 1st E District Road, Shapingba District, Chongqing, China 401332 |
| Form Factor | Printer |
| Item model number | 3D4L3A |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Operating System | android,ios,windows 10,windows 11,windows 7 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 5 kg 660 g |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Smart Tank 210 Single Function WiFi Colour Printer”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
Epson Ecotank L130 Single Function Inktank Colour Printer, Black
Brand Epson Connectivity Technology USB Printing Technology Inkjet Special Feature Single Function Colour Black Model Name L 130 Printer Output Colour Maximum Print Speed (Colour) 15 ppm Max Print speed Monochrome 27 ppm Item Weight 2690 Grams SKU: Eco Tank L130














There are no reviews yet.