Printers
Epson EcoTank M2050 InkTank Multifunction Monochrome Printer, Black
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Brand Epson
Connectivity Technology USB, Wi-Fi
Printing Technology Inkjet
Special Feature Auto-Duplex, Network-Ready
Colour Black
Model Name M2050
Printer Output Monochrome
Maximum Print Speed (Colour) 5
Max Print speed Monochrome 18 ppm
Item Weight 5000 Grams
Availability:
Out of stock
₹18,999.00 ₹21,990.00
Out of stock
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Dimensions | 34.7 × 37.5 × 23.7 cm |
| Product Dimensions | 34.7D x 37.5W x 23.7H Centimeters |
|---|---|
| Maximum Media Size | 8.5 x 14 inch |
| Included Components | Printer, 1 Black Ink bottle, User Manual, USB Cord |
| Print media | Envelopes, Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 1 |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Sheet Size | 8.5 x 11 |
| Dual-sided printing | Yes |
| Duplex | Automatic |
| Ink Colour | Black |
| Additional Printer functions | Scan |
| Control Method | App |
| Number of Trays | 1 |
| Model Series | EcoTank |
| Printer Ink Type | Black |
| Manufacturer | Epson India Pvt Ltd., Epson India Pvt Ltd. 12th Floor, The Millenia, Tower A, No. 1, Murphy Road, Ulsoor, Bangalore – 560008 |
| Form Factor | All-in-One |
| Item model number | M2050 |
| Manufacturer | Epson India Pvt Ltd. |
| Item Weight | 5 kg |







![HP OfficeJet Pro 9720 Wide Format All-in-One Printer - Print, Scan, Copy,Wireless, Auto Document Feeder, Auto Duplex, Touchscreen, Quiet Mode; Input Capacity of up to 250 sheets - [53N94C]](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2025/11/D1-4.jpg?resize=300%2C300&ssl=1)



There are no reviews yet.