Printers, Printers & Ink
HP Laserjet Tank MFP 2606sdw, Wireless, Print, Copy, Scan, 40-Sheet ADF, Hi-Speed USB 2.0, Ethernet, Bluetooth LE, Up to 22 ppm, 250-sheet Input Tray, 1-Year Warranty, Black and White, 381U2A
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 【Multifunction printer】This LaserJet printer features all-in-one – print, copy, scan functions for versatile printing. Print clear monochrome documents and easily scan with a flatbed scanner.
- 【Seamless connectivity】Achieve smooth connectivity with Hi-Speed USB 2.0, Dual-band Wi-Fi, Ethernet, and Bluetooth Low Energy, which guarantee trouble-free connections and uninterrupted printing.
- 【Quality prints】Elevate your experience with the HP Black Original LaserJet Tank Imaging Drum, ensuring every print is sharp and precise with the introductory 5000-page toner yield.
- 【Warranty and support】Get 1-year limited hardware warranty and print with ultimate peace of mind. Reach out to our 12×7 voice support or 24×7 chat support for quick assistance.
- 【Fast printing】Boost your productivity with swift print speeds up to 22 ppm, auto duplex printing and a 40-sheet automatic document feeder that lets you process multiple documents in a single batch.
- 【Input and output】Enjoy compatibility for standard media sizes – A4, A5, A6, No.10/C5/DL/B5 Env, B5(JIS), B6 (JIS) and more with up to 250-sheet input and 100-sheet output capacity.
- 【Easy-to-use interface】Manage your tasks conveniently with icon LCD, 2 lights, and 10 control panel buttons (Down, Menu, Up, Copy, ID copy, Info, Resume, Cancel, Power, Wi-Fi).
₹21,500.00 ₹32,858.00
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 41.1 × 31.1 cm |
| Controller Type | iOS |
|---|---|
| Maximum Media Size | 8.5 x 11 inch |
| Included Components | LaserJet Tank Imaging Drum,Power Cord,Setup Guide,Reference Guide,Regulatory/Support Flyers,CD) |
| Print media | Glossy photo paper, Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 250 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 22 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Sheet Size | 11×17 inches |
| Maximum Black and White Print Resolution | 600 |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | Yes |
| Max copy resolution black-white | 600 × 600 dpi |
| Duplex | auto |
| Hardware Interface | Ethernet |
| Ink Colour | black |
| Additional Printer functions | All In One |
| Control Method | App |
| Output sheet capacity | 100 |
| Number of Trays | 1 |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | LaserJet Tank |
| UPC | 196068152918 |
| Printer Ink Type | toner |
| Manufacturer | Canon Vietnam Co., Ltd. Que Vo factory,Lot B1 Que Vo Industrial Park,Que Vo District, Van Duong Ward, Bac Ninh City, Bac Ninh Provinance, Vietnam VN1, HP |
| Form Factor | Copy, Print, Scan |
| Item Height | 31.1 Centimeters |
| Item Width | 41.8 Centimeters |
| Product Dimensions | 34.5 x 41.8 x 31.1 cm; 8 kg |
| Item model number | 381U2A |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Hardware Platform | Smartphone, Tablet |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | Vietnam |
| Item Weight | 8 kg |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Laserjet Tank MFP 2606sdw, Wireless, Print, Copy, Scan, 40-Sheet ADF, Hi-Speed USB 2.0, Ethernet, Bluetooth LE, Up to 22 ppm, 250-sheet Input Tray, 1-Year Warranty, Black and White, 381U2A”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
Brother HL-L2321D Automatic Duplex Monochrome Laser Printer with 30 Pages Per Minute Print Speed (Best in The Category), 8 MB Memory, Large 250 Sheet Paper Tray, USB Connectivity, Black
-8%
Printers, Printers & InkBrother HL-L2321D Automatic Duplex Monochrome Laser Printer with 30 Pages Per Minute Print Speed (Best in The Category), 8 MB Memory, Large 250 Sheet Paper Tray, USB Connectivity, Black
Brand Brother Connectivity Technology USB Printing Technology Laser Special Feature Single Function Colour Black Model Name HL-L2321D Printer Output Monochrome Maximum Print Speed (Colour) 30 ppm Max Print speed Monochrome 30 ppm Item Weight 6800 Grams SKU: HL-L2321D -
Printers
HP 323dnw Auto Duplex WiFi Laser Printer (New Launch), Print Scan Copy, LCD Display, 30 PPM, 256 MB Memory, Black
-30%
PrintersHP 323dnw Auto Duplex WiFi Laser Printer (New Launch), Print Scan Copy, LCD Display, 30 PPM, 256 MB Memory, Black
- All-in-one auto-duplex enabled wireless laser printer (Print Scan Copy) with WiFi & USB 2.0 connectivity
- Ideal for both low & high-volume printing
- WiFi Connectivity & Hi-Speed USB (compatible with USB 2.0 specifications)
- Sharp quality prints & hassle-free refills with 181A Black Original Laser Toner Cartridge, an upgrade to the legacy of HP’s iconic 12A toners
- Print speed of up to 30 ppm
- 250-sheet input tray & 100-sheet output tray capacity
- Supports variety of media sizes including A4, A5, A5 (LEF), B5 (JIS), oficio, envelopes (DL, C5); 76 x 127 to 216 x 356 mm
SKU: HP 323dnw














There are no reviews yet.