Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 750 All-in-One Auto Duplex WiFi Colour Printer with ADF, Print, Scan & Copy for Office with ADF
7 days Service Centre Replacement
Free Delivery
Under 30KM In Durg City
Under 30KM In Durg City
1 Year Warranty
Open Box Delivery
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
Delivery & Installation By DOMU COMPUTER
- 【All-in-One printer】Streamline your workflow with this all-in-one – print, copy, scan HP Smart Tank printer that elevates your projects with vivid color prints and dependable flatbed scanning.
- 【Seamless connectivity】Minimize hassles by relying on swift connections with dual-band Wi-Fi, Bluetooth LE, LAN, and Hi-Speed USB 2.0 for smooth, reliable, and efficient printing.
- 【Quality prints】The compatible HP GT53/GT53XL/GT51XL/GT51 Black Original Ink Bottle and HP GT52/GT52 3-pack Cyan/Magenta/Yellow Original Ink Bottle ensure good looking documents. Maximum Print Speed : 22 ppm Black, 16 ppm color
- 【Warranty and support】Get 1-year technical support, up to two years or 30,000 pages limited hardware warranty. Reach out to our 12×7 voice support or 24×7 chat support for quick assistance.
- 【Fast printing】Maximize your productivity with fast print speeds up to 15/9 ppm (black/color) and stay ahead of your workload with 35-sheet automatic document feeder and auto duplex printing.
- 【Input and output】Say goodbye to limitations with A4, A5, A6, B5 (JIS), various envelopes, and card standard media size compatibility, up to 250-sheet input and 100-sheet output capacity.
- 【Easy-to-use interface】Simplify jobs and save your time with Twisted Pneumatic Positive, reflective, 2 x 0.4-inch LCD and user-friendly control panel buttons.
Availability:
Out of stock
₹23,999.00 ₹31,250.00
Out of stock
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 25 cm |
| Controller Type | Bluetooth |
|---|---|
| Maximum Media Size | 8.5 x 14 inch |
| Power Consumption | 0.1 Watts |
| Included Components | Ink Bottle, Power Cord, Printhead, Guide, Flyers |
| Print media | Paper (plain) |
| Scanner Type | Flatbed |
| Max Input Sheet Capacity | 250 |
| Max Copy Speed (Black and White) | 30 ppm |
| Compatible Devices | Smartphones |
| Maximum Colour Print Resolution | 4800×1200 Dots Per Inch |
| Sheet Size | 8.5 X 11 Inches |
| Maximum Black and White Print Resolution | 1200×1200 Dots Per Inch |
| Warranty Type | Limited |
| Dual-sided printing | Yes |
| Max copy resolution colour | 4800×1200 dots_per_inch |
| Max copy resolution black-white | 1200×1200 dots_per_inch |
| Duplex | auto |
| Hardware Interface | Ethernet, USB 2.0 |
| Ink Colour | black, cyan, magenta, yellow |
| Additional Printer functions | Copy, Scan |
| Control Method | App |
| Total USB Ports | 1 |
| Model Series | Smart Tank |
| UPC | 195908303145 |
| Printer Ink Type | inkjet |
| Manufacturer | Cal-Comp Optical Electronics(YueYang)Co.,LTD CP1YY, HP |
| Form Factor | All-in-One |
| Item Height | 25 Centimeters |
| Item Width | 33 Centimeters |
| Product Dimensions | 35 x 33 x 25 cm; 8 kg |
| Item model number | 6UU47A |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Hardware Platform | Smartphone, Tablet |
| Operating System | Windows 10, 7; macOS v10.14 Mojave, macOS v10.15 Catalina, macOS v11 Big Sur; |
| Are Batteries Included | Yes |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 8 kg |
Based on 0 reviews
Be the first to review “HP Smart Tank 750 All-in-One Auto Duplex WiFi Colour Printer with ADF, Print, Scan & Copy for Office with ADF”
You may also like…
-
Printers, Printers & Ink
HP Smart Tank 720 All-in-One Auto Duplex WiFi Colour Printer, Print, Scan & Copy for Office
-28%
Printers, Printers & InkHP Smart Tank 720 All-in-One Auto Duplex WiFi Colour Printer, Print, Scan & Copy for Office
- All-in-One Convenience: Print, scan, and copy with ease — all in one compact device with auto duplex, flatbed scanning and wireless functionality.
- RELIABLE CONNECTIVITY: Hi-Speed USB 2.0; Wi-Fi and Bluetooth LE — perfect for seamless home & office use.
- CONVENIENT INK MANAGEMENT: Easy to fill integrated ink tanks lets you see how much ink you have left
- Quick & Reliable: Enjoy fast print speeds — up to 30 ppm (black) and 24 ppm (color) in draft mode
SKU: tank 720










![HP OfficeJet Pro 9720 Wide Format All-in-One Printer - Print, Scan, Copy,Wireless, Auto Document Feeder, Auto Duplex, Touchscreen, Quiet Mode; Input Capacity of up to 250 sheets - [53N94C]](https://i0.wp.com/domucomputer.com/wp-content/uploads/2025/11/D1-4.jpg?resize=300%2C300&ssl=1)



There are no reviews yet.